„Акорди Хортиці” лунають над Запоріжжям

27 березня о 18 годині в концертному залі ім. М. І. Глінки Запорізької обласної філармонії пройде урочисте  відкриття XVII Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці”.

Конкурсні прослуховування почнуться вже 26 березня.
    Напередодні відкриття  XVII Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва „Акорди Хортиці” в приміщенні Запорізької обласної філармонії відбулася прес-конференція, в якій взяли участь Ірина Конарева  – в.о. генерального директора КЗ „Запорізька обласна філармонія” ЗОР, заслужений працівник культури України; Віра Мартиненко – директор Запорізької дитячої школи мистецтв № 1, голова правління Запорізького обласного благодійного фонду „Акорд”, заслужений працівник культури України, директор конкурсу-фестивалю; Вячеслав Редя – головний диригент академічного симфонічного оркестру КЗ „Запорізька обласна філармонія” ЗОР, народний артист України, художній керівник конкурсу-фестивалю; Олександр Синчук (Сербія, Белград) –  член журі, лауреат міжнародних конкурсів, концертує як піаніст  в країнах Європи, СНГ, Америці, Азії; меценати.

 

    Директор конкурсу-фестивалю Віра Мартиненко повідомила, що за роки існування конкурсу в ньому вже  взяли участь майже 7 тисяч юних музикантів з Австрії, Вірменії, Грузії, Китаю, Сербії, Чехії, США, Японії, Литви, а також з усіх куточків України. Незважаючи на складну ситуацію в нашій країні цього року на конкурс-фестиваль було подано близько 1000 заявок, з них до заключного етапу пройшли більше 400, це приблизно 800 учасників – солістів та ансамблів. Особливість цьогорічного конкурсу-фестивалю  –  велика кількість різних колективів, різноманіття інструментів на яких грають конкурсанти – від класичних до народних. Звучатиме, зокрема й бандура. А „родзинка” конкурсної програми – участь виконавців, що грають на арфі. Головна боротьба розгортається в номінації „соліст з оркестром” (діти грають на одній сцені з академічним симфонічним оркестром), яка є відмінністю цього конкурсу-фестивалю: було майже 120 заявок, відібрано 27. Солісти з оркестром будуть виступати два вечори. У конкурсі-фестивалі беруть участь гості з усіх куточків України, з Литви, Сербії, Англії, США та Нідерландів. Віра Мартиненко подякувала колективові КЗ „Запорізька обласна філармонія” Запорізької обласної ради за унікальну можливість, яку надано дітям та молоді – виступати на великій сцені, разом з симфонічним оркестром: це єдиний такий фестиваль в Україні. Також  учасників конкурсу-фестивалю гостинно приймають запорізькі дитячі музичні школи №№ 1,2,5 та дитяча школа мистецтв № 1. Усі учасники отримають подарунки, зокрема гран-прі у розмірі 10 тис. грн. від міського голови Запоріжжя, можливість взяти участь у концертних програмах  академічного симфонічного оркестру протягом наступного року.  А диплом нашого фестивалю вважається найкращою рекомендацією при вступі до музичних навчальних закладів.

    В.о. генерального директора КЗ „Запорізька обласна філармонія Ірина Конарева подякувала всім, хто підготував та організував це свято музики, присвячене молодим талантам: Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, КУ „Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради,  Запорізькому обласному благодійному фонду „АКОРД”. Ірина Конарева також повідомила про сюрприз, який готує філармонія – незабаром у її приміщенні буде відкрито музей музичних інструментів.

    Художній керівник конкурсу-фестивалю Вячеслав Редя  повідомив, що до складу журі цього року запрошено 23 провідні музиканти, майстри мистецтв з різних країн. Зокрема, це Олександр Синчук (Сербія) – піаніст, лауреат міжнародних конкурсів з яким вже склалися дружні творчі стосунки; Юстас Дваріонас (Литва), доцент Академії музики університету Вітаутаса Великого, викладач Національної школи мистецтв ім. М. Чюрльоніса (Литва), Pursell School (Велика Британія), професіонали з Києва, Харкова, Чернівців, Львова, Запоріжжя. Очолює журі Юрій Кот (Україна) – заслужений артист України, професор кафедри спеціального  фортепіано Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, лауреат міжнародних конкурсів. Незабутніми для учасників конкурсу-фестивалю стануть творча зустріч із заслуженою артисткою України  Богданою  Півненко (скрипка), майстер-класи заслуженого артиста України Олександра Рукомойнікова (саксофон) та викладача ЗДМШ №1 Юрія Бойченка  (ударні інструменти).

    „Акорди Хортиці” – конкурс, який розвиває творчий потенціал, надає можливість показати свою майстерність, відкриває нові імена і таланти. Зокрема, переможці минулого року, піаністи Христина Михайличенко  та Микита Бурзаниця, вже зіграли  з оркестром окремі програми, з успіхом виступають на міжнародних конкурсах. Микита навчається у спеціалізованій музичній школі Великої Британії.

    Головний диригент Запорізького академічного симфонічного оркестру Вячеслав Редя зазначив:
     – Творчість – взагалі завжди загадка, а дитяча творчість подвійне диво. Кожний маленький музикант, до якого ми ставимося як до дорослого, зрілого колеги, підносить нам дуже приємні несподіванки своїм особистим підходом до музики, своїм чистим, не заштампованим баченням та виконанням.