Пологовий будинок №3 оснащений сучасним медичним обладнанням

Материнство і дитинство визначені важливими пріоритетами в розвитку системи охорони здоров’я Запоріжжя. Міська влада потурбувалася про те, щоб в пологових будинках обласного центру медична допомога наддавалась на належному рівні, своєчасно, якісно і з застосуванням новітніх технологій.

У 2016 році з міського бюджету виділені кошти на придбання сучасного медичного обладнання для пологових будинків, необхідного для проведення діагностики, лікування новонароджених і жіночого населення.
Із застосуванням нового устаткування тепер ведуться прийоми і лікування в Пологовому будинку №3, розташованому в Шевченківському районі.

 

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров провів виїзна нарада в лікувальній установі, ознайомився з умовами перебування пацієнтів, роботою знову закупленого устаткування. Також були намічені завдання з подальшого переоснащенню пологового будинку медтехнікою.

–   Ведеться системна робота по матеріально-технічному оснащенню пологових будинків, дитячих лікарень, поліпшенню умов перебування пацієнтів і якості надання медичних послуг. У 2016 році тільки для пологового будинку №3 за рахунок коштів міського бюджету було придбано близько 20 одиниць сучасної медтехніки на суму більше 4,5 млн грн, яка дозволить рятувати життя малюкам, супроводжувати пологи. Оснащені необхідним сучасним устаткуванням й інші пологові будинки. У планах на поточний рік – реалізація програми по оснащенню пологових будинків і лікарень дихальною апаратурою, це і апарати штучною вентиляцією легких для дорослих і малюків,  – розповів Анатолій Пустоваров.

Керівництво пологового будинку, медичний персонал наголошують на  актуальності нового медобладнання.  До 2016 року пологовий будинок був недооснащений фетальними моніторами матері і плоду. За рахунок коштів міського бюджету було придбано 8 фетальних моніторів, з них 2 експертні класи – при вагітності двійнятами монітор аналізує дані кожного окремо.

Гостро стояло питання з апаратом для УЗД діагностики пацієнток. Обстеження проводилося на апараті 1990 року випуску, який відпрацював свій ресурс і вже не відповідав вимогам часу. Сьогодні фахівці продемонстрували в роботі сучасний УЗД апарат, придбаний за виділені з міського бюджету в 2016 році кошти.  Із застосуванням нового устаткування  тепер стало можливим виявляти своєчасно кісти і фіброми, на ранніх стадіях онкологію, лікувати захворювання, відстежувати стани плоду і здоров’я жінки упродовж вагітності.

 Також для пологового будинку  закуплені 2 інкубатори, 4 колькоскопа, обігрівач для новонароджених тощо.