Що безпритульним Запоріжжя відповіла місцева влада

22 березня 2017 р. БО “БФ-Наше майбутнє””, яка курирує діяльність Фейсбук-групи “Асоціація безпритульних Запорізької області” отримала відповідь від Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради.

Начальник відділу прийому громадян і міських соціальних програм управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Руденко Наталія Анатоліївна прокоментувала чернетку “Програми зменшення безпритульних у Запоріжжі і Запорізькій області 2017-2020 рр”. Була дана порада допрацювати документ і знову подати його на розгляд. У разі успішної взаємодії з органами міської влади і знаходження фінансування – документ може бути прийнятий. Також міська влада висловилася гранично ясно, що в даний момент не зможе оплачувати безпритульним роботи по прибиранню територій м. Запоріжжя з огляду на те, що їх спочатку треба працевлаштувати через КЗпПУ, але поки що це – украй складний бюрократичний процес.

 

Нагадаємо, 17 березня представник фонду Євгеній Неклюдов зустрівся з начальником Управління соціального захисту населення Запорізької міськради Полковниковой Ольгою Яківною, представив діяльність робочої групи зі створення місцевої програми зменшення безпритульних і віддав чиновникові на розгляд чернетку. Ольга Яківна розповіла, що влітку 2017 року буде оголошений тендер на проведення ремонтних робіт в планованому Центрі реінтеграції безпритульних громадян м. Запоріжжя (вул. Перспективна, 2-а) через електронну систему публічних закупівель ДП “PrоZоrrо”. Також міська влада висловила підтримку інформаційної і юридичної діяльності, яка сконцентрована навколо групи у Фейсбук “Асоціація безпритульних Запорізької області”. Ці робочі документи в “сирому вигляді” були розіслані на розгляд учасникам Асоціації – представникам церковних громад різних конфесій з проханням внести свої ідеї і доопрацювання.

Також директор 2-го Запорізького місцевого центру по наданню БПП, юрист Витько С. Г. надав відповіді на інформаційні запити від Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування і Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА.

1) За даними Центру обліку безпритульних громадян, який є структурним підрозділом міського територіального центру, в м. Запоріжжя зареєстрована 1243 безпритульних людини.
2) За даними Департаменту соцзахисту, в Запорізькій області при територіальних центрах соціального обслуговування діє 14 центрів обліку безпритульних громадян, а саме: 1 – в м. Запоріжжя, 13 – в районах і містах Запорізької області. На 01.01.2017 в м. Запоріжжя на обліку полягає 583 безпритульних. На 01.01.2017 в Запорізькій області на обліку знаходиться 574 безпритульних.

В даний момент Асоціація безпритульних Запорізької області склала додаткові поглиблені інформаційні запити по періодах, що стосуються статистики (кількість): випускників інтернатів (особливо круглих сиріт, інвалідів); сиріт, що отримали житло від держави (якої якості); ув’язнених і таких, що відбули термін; захворюваності туберкульозом; злочинів від діяльності безпритульних; кількості і вартості соціальних послуг, даних державою безпритульним людям і сім’ям в складних життєвих обставинах та багато інших запитів. Також будуть включені опитування бепритульних і волонтерів-очевидців, включаючи випадки смертей безпритульних на вулицях і не надання (чи не достатнє надання) їм медичної допомоги. При цьому більшість безпритульних не реєструються у чиновників. Ці дані розширять уявлення суспільства і органів влади про соціальне явище – безпритульність, зможуть вплинути на суспільство і швидке доопрацювання і прийняття місцевої програми.

Окрім цього, Андрій Петров – безпритульний сирота і доброволець АТО написав заяви:
1) на отримання безкоштовного адвоката для захисту своїх прав на житло – в 2-му Запорізькому місцевому центрі по наданню БПП;
2) про постановку в чергу на отримання житла як круглий сирота і доброволець АТО – в запорізькій мерії;
3) також він має намір добитися отримання земельної ділянки (в даний момент пропонують тільки під садівництво).

Його брат Михайло – теж круглий сирота без житла включається у боротьбу за свої права разом з юристом. Сім’я Михайла отримала матеріальну допомогу від БФ “Щаслива дитина”. У сім’ях обох братів вже четверо дітей, очікується поява третьої дитини у Андрія Петрова. Зараз умови життя його сім’ї з вагітною дружиною і двома дітьми 3 і 8 років- просто катастрофічні, оскільки в кімнаті 17 кв. метрів в гуртожитку ДБК на вул. 40 років Незалежної України – чорна пліснява, тому молодша дитина страждає астмою. Дружині – народжувати в червні, вона задихається від запахів цієї чорної плісняви і абсолютно виснажена. Потрібна допомога як сім’ям в складних життєвих обставинах і просто хоч би тимчасове переселення сім’ї в нормальне житло (квартира, будинок, дача), потрібна допомога вагітній (засоби на пологи і післяпологовий період). Братам потрібна постійна робота (будівництво, пекарня, ремонтний сервіс, водій).

Істотну допомогу безпритульним в м. Запоріжжя і Запорізькій області багато років роблять в основному християнські церкви.

На початку березня 2017 року почалася і триває активна інформаційна і адвокаційна кампанія по захисту прав запорізьких безпритульних людей, до якої ми просимо підключитися усіх небайдужих журналістів і громадських діячів, представників влади.

Діяльність по координації волонтерських груп допомоги безпритульним Запоріжжя і Запорізької області відображена у Фейсбук-групі “Асоціація безпритульних Запорізької області”. За підтримки БО “БФ-НАШЕ МАЙБУТНЄ” роботу ведуть: Витько С .Г., юрист, директор 2-го Запорізького місцевого центру по наданню БПП і Гулая Олена – журналістка НСЖУ.

На фото: Полковникова О. Я., начальник Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради.

Підготували Витько С. Г. та Олена Гулая