Кілька миттєвостей щастя – хіба цього замало?!

Подія! У Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному  театрі ім. В. Магара –  справжня мистецька подія!

В люди вийшла вистава «Позамежжя» режисера -постановника  заслуженого  діяча мистецтв України Віктора Попова за п’єсою  сучасного драматурга Володимира  Лідського  «Дурненька та зек».
Її грають на малій сцені. Втім,  за задумом режисера саме цей  так званий «малий»  формат перетворює на перший погляд   банальну життєву історію  про інтрижку звичайного волоцюги, який щойно звільнився із буцегарні (актор Євген Козьмик) ,  із божевільною  40-ка річною жінкою (актриса Наталя Зубик) на справжній гімн позамежному коханню.

 

 Тут все – позамежне. Герої – з-за межі «кола нормальних людей». Ситуації – за межами соціальних умовностей і навіть поза  простором і часом.  Та напевне  відбувається якась магія, бо   раптом глядач поза межею  власної волі  починає включатися у процес сценічного дійства і  впізнавати в дійових особах  себе самого, свої радощі і печалі, свої злети і падіння, і врешті здійснює власний прорив у  своє позамежжя.

Магічності дійству надають відповідне  художнє рішення з   оформлення  сцени прозорими плівками, це створює ефект скла як межі , за якою відбуваються події, вириваються почуття (художник-постановник Наталія Мацук),   з відповідного освітлення і відеопроекції ( художник   Геннадій Лещенко). Картину вдало доповнює звукове –  музичне і шумове  оформлення (Віктор Попов).  Найбільше ж захоплюють і буквально чарують  «великі плани» головних героїв: їх обличчя настільки наближені, що, здається,  можна побачити  кожну зморшку, відчути кожну емоцію. І от вже, мовляв, «маргінальні елементи» розчиняються у вирі захоплюючих почуттів, а натомість прориваються їх чисті, незаплямовані  умовностями, здатні на позамежне кохання душі.
Їм випало щастя лише на кілька миттєвостей. Та все ж вони були щасливі, позамежно щасливі.  І хіба цього  їм замало?  

Вони чекали  все життя і     заплатили  свою  найдорожчу ціну, – коментує  виставу її режисер Віктор Попов. – На сцені все як у житті – сама правда. В цьому і полягає весь секрет.
Приходьте на виставу, щоб   зануритися  у позамежжя власних умовностей, очиститися від них   і врешті  оцінити  кілька миттєвостей свого власного щастя. Хіба цього замало?!

Валерія Євгеньєва