На Запоріжжі поліцейські розповідають батькам, як уберегти дітей від впливу суїцидальних спільнот

З початку лютого працівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відвідують батьківські збори, розповідаючи про небезпечні спільноти, які нещодавно набули поширення у соціальних мережах серед підлітків.

Усвідомлюючи загрозу, яку несуть дітям суїцидальні спільноти в соціальних мережах, працівники департаменту освіти Запорізької міської ради, Головного управління Національної поліції в Запорізькій області та кіберполіції об’єднали зусилля задля профілактики негативного явища. Так 23 березня в актовій залі загальноосвітньої школи № 65 Шевченківського району в межах співпраці відбулась зустріч батьківських комітетів загальноосвітніх закладів району з фахівцями управління освіти і поліції.

 

Перед батьками виступили поліцейські, психологи та методисти. Гості розповіли  про зміст небезпечних спільнот в соціальній мережі «ВКонтакті», які призводять до суїциду дітей, як зрозуміти, що підліток потрапив у суїцидальну групу, та першочергові дії задля порятунку дитини.

Батьків ознайомили з роботою, яку проводять працівники освіти, поліції, учнівське самоврядування навчальних закладів, волонтери. Також повідомили про кримінальну відповідальність за розповсюдження культу насильства і доведення людини до самогубства. Педагоги, психологи і поліція надали поради батькам щодо попередження і протистояння маніпуляціям, які загрожують життю їх дітей.

Працівники поліції таку роботу проводять з початку лютого 2017 року. Профілактичні заходи триватимуть і надалі.

Як ми повідомляли раніше, завдяки спільним зусиллям небайдужих громадян, поліції та служби у справах дітей вдалося врятувати неповнолітню, яка входила до суїцидальної спільноти.

Відділ комунікації поліції Запорізької області