У Запоріжжі Марина Порошенко відвідала тренінг для вчителів

У рамках соціальної програми Марини Порошенко освітяни інклюзивних шкіл Запорізької області пройшли тренінг з використання комп’ютерних технологій у навчальному процесі.

Протягом п’яти днів – 20-24 березня – у рамках соціальної програми Марини Порошенко у Запоріжжі проходив спеціалізований тренінг з використання інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальному процесі інклюзивних шкіл.

 

Практичний курс пройшли вчителі й асистенти вчителів із 19 шкіл-учасниць пілотного проекту Благодійного Фонду Порошенка з розвитку інклюзивного освітнього середовища  в Запорізькій області.
За словами Дружини Президента України, інформатизація навчального процесу в інклюзивних школах дозволяє створити єдиний освітній простір, де приймають, підтримують і цінують кожного учня: «Я впевнена, що комп’ютерні класи, які Благодійний Фонд Порошенко у співпраці з Міжнародною торговою палатою Великого Шовкового Шляху облаштували у запорізьких школах, дозволять педагогам вийти за межі традиційних методів навчання, а школярі зможуть отримати якісні та доступні знання, які відповідають вимогам часу».

Учасники тренінгу набули навичок організації спільної діяльності на уроці в моделі «1 учень – 1 комп’ютер», навчилися налаштовувати  ноутбуки для ефективного використання учнями з особливими освітніми потребами та ознайомилися з онлайновими навчальними ресурсами для диференціації навчання в інклюзивному класі.

Нагадаємо, що в рамках співпраці Фонду Порошенко з китайськими партнерами у березні 2017 року Запорізька область отримала понад 350 ноутбуків, 21 мультимедійний телевізор, 21 принтер та wi-fi роутери, які розподілені в комп’ютерних класах, де кожна дитина й педагог мають персональний девайс. У ноутбуки одразу завантажені розвиваючі програми з «Української мови» та «Математики», які розроблені видавництвом «Розумники». Вони розраховані як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей, що типово розвиваються.

У ході візиту в Запоріжжя Дружина Президента України, Голова Благодійного Фонду Порошенко пані Марина Порошенко відвідала Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Зокрема, Перша леді ознайомилася з роботою кафедри інформатики й інформаційних технологій в освіті та оглянула лабораторію з робототехнікою для розвитку логіки й моторики у дітей з інвалідністю.
Поділяючи спільні цінності у питанні розвитку інклюзивної освіти в  Україні, Благодійний Фонд Порошенка та Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти підписали Меморандум про співпрацю.