Запорізький аеропорт закрили на ремонт

З 26 березня злітно-посадочна смуга Запорізького аеропорту закрита на ремонт. Для проведення робіт планується направити близько 30 млн гривень, 20 млн з яких – кошти міського бюджету і 10 млн гривень – кошти, зароблені самим аеропортом.

Міський голова Володимир Буряк підкреслив, що 30 років злітно-посадочна смуга серйозно не ремонтувалася. Питання стоїть досить гостро. Необхідно провести роботи для продовження терміну експлуатації смуги. Це особливо важливо в зв’язку збільшеним навантаженням на злітно-посадочну смугу, збільшенням кількості рейсів.

 

– У 2016 році чистий прибуток аеропорту склав сорок мільйонів гривень, у порівнянні з п’ятьма мільйонами у 2015 році. Цього вдалося досягти завдяки збільшенню кількості рейсів. Відповідно, зросло і навантаження на злітно-посадочну смугу. Проведення ремонту дозволить продовжити термін її безпечної експлуатації мінімум на два роки, – заявив Володимир Буряк.

У 2017 році розвиток “Міжнародного аеропорту Запоріжжя” продовжиться. На це будуть спрямовані як власні кошти аеропорту, так і гроші з міського бюджету. Проте для повного капітального ремонту злітно-посадочної смуги Запоріжжю потрібні від 350 до 600 мільйонів гривень.

– Такий капітальний ремонт дасть можливість безпечно експлуатувати смугу мінімум 20-30 років. Проте власних коштів у міста на це не вистачить. Тут ми сподіваємося на швидкий початок реалізації державної програми розвитку аеропортів, в яку включено і Запоріжжя, – сказав Володимир Буряк.

Нагадаємо, у Запорізькому аеропорту є додаткова ґрунтова злітна смуга, яку можуть використати літаки типу “Ан”, а це означає, що такі рейси, як, наприклад, “Запоріжжя-Київ-Запоріжжя” триватимуть без перерв.

Хід ремонту злітно-посадочної смуги знаходиться під особистим контролем міського голови Запоріжжя.