Запорізький капелан розповів «Дітям про армію»

До Дня Національної гвардії у Січовому колегіумі м. Запоріжжя відбулися уроки з мінної небезпеки.
Як вберегтися від мін – таку інформацію колегіанти молодших, середніх та старших класів отримали від капелана Запорізького ВП ГО «Українське капеланство» Володимира Синєпольського та добровольця Андрія Петрова.

Саме діти, підлітки та їхні матері – найуразливіші категорії населення, для яких міни – це справжня небезпека. У зоні АТО, прикордонних «сірих зонах» сусідніх областей, у тому числі – Запорізькій, мирні люди можуть випадково зачепити розтяжки, заміновані: іграшки, грошові купюри, трупи тварин, людей, підірватися, їдучі на велосипеді, тракторі або авто. Каліцтва або загибель, на жаль, у зоні війни або на полишеній військовиками території можуть відбутися під час гри з дітьми, прогулянок, господарчих справ.

 

Андрій Петров, доброволець 24-тої окремої механізованої Бердичівської Залізної бригади імені князя Данила Галицького (24ОМБр, в/ч А0998) ЗСУ, сирота, багатодітний батько, досі безхатченко:
– Хто піде в армію, хто медиком, поваром, солдатом – усіх вас будуть цим знанням навчати. Але поки ви є діти, треба знати, що не можна буцати ногами якісь кришечки від пляшок, камінці. Такі дії можуть призвести до трагедій.

Капелан Володимир Синєпольський наголосив на трьох правилах, які збережуть життя у зоні проведення військових операцій: не ходити, не торкатись, сповістити.

Володимир Синєпольський, капелан Запорізького ВП ГО «Українське капеланство»
Під час прогулянок у небезпечних місцях треба бути уважними, добре оглядатися на своєму шляху і не чіпати нічого підозрілого. Додатковою ознакою міни можуть бути попереджувальні знаки, наприклад, викладені на дорозі камінці та ін. Для розмінування території або об’єкта треба викликати фахівців за номерами 101, 102 і 103 (сповістити). Фахівці на спецмашинах вивезуть вибухонебезпечні речовини та підірвуть їх у віддаленому від людей місці.

Володимир Синєпольський, капелан Запорізького ВП ГО «Українське капеланство»:
– Сьогодні ми були в Січовому колегіумі, де впроваджували програму духовно-патріотичного виховання молоді,  а також – в рамках акції «Дітям про армію», читали лекції з мінної безпеки. Ми попереджували дітей про те, що несуть міни і вибухонебезпечні залишки війни, бо діти мають  знати, як поводитись у таких випадках. Найбільше – підлітки, які частіше страждають від мін та залишків війни, а також снарядів, патронів, бо їм це цікаво. Наша молодь повинна бути обізнаною і вихованою належно, тому що їй будувати нашу країну. Якщо вона правильно навчена і наставлена – вона буде дуже корисна, працьовита, потужна – і наша країна виросте.

Запорізькі капелани, козаки та ветерани АТО повсякчас займаються наставництвом молоді, у тому числі дітей-сиріт, вихованців та випускників інтернатів. Яскравий приклад –  патріоти України, сироти та досі безхатченки браття Петрови, залучені наставниками до громадської та духовно-патріотичної діяльності. За згодою директорів шкіл, коледжів, вишів м. Запоріжжя і області за підтримки ГО «Українське капеланство» та МСК «Запорозька Січ» капелани проводять духовні бесіди, лекції з мінної безпеки та тренінги з ненасильницького спілкування.

Олександр Климов, колегіант 8-Б класу Січового колегіуму м. Запоріжжя:
– Я тільки що побував на уроці з мінної безпеки. Це був надзвичайно корисний урок, адже кожен з нас піклується про своє життя, життя своїх рідних, друзів та близьких. На цьому уроці нам розповідали про те, що не треба підходити до мін, штовхати їх або торкатися та попереджувати будь-яким чином людей про мінну небезпеку на певній ділянці. Міни можуть знаходитися у банці, у кришечці, це може бути дуже небезпечно.

У 2017 році КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів  «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради відзначає 25 років заснування. Це – унікальний освітній заклад, в якому загальноосвітня програма поєднується із відродженням традицій українського козацтва: Закон Божий (християнська етика), духовно-патріотичне виховання, військово-патріотичний гарт, учнівське самоврядування «Козацька рада».  А також в колегіантах плекають любов до української мови і літератури, наснагу, міць і братерство, жагу до знань та всебічний розвиток талантів.

Ілля Лук’яненко, кошовий отаман Запорізького Січового колегіуму:
– Як відомо, система самоврядування у Січовому колегіумі заснована на принципах самоврядування Запорізької Січі. Тобто у нас є кошовий отаман, який обирається терміном на 1 рік таємним голосуванням, є осавул, писар, хорунжий, суддя, берегиня. Також усі учні об’єднані в куріні, (курінь 5а, 5б класу і т.д.) і названі на честь гетьмана або іншої відомої в Українській державі історичної постаті. Наприклад, братство імені Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Івана Мазепи. Ми любимо українську мову, ми відстоюємо принципи волі і незалежності України. Наш колегіум бере активну участь у волонтерстві та допомозі воїнам АТО.

 Я вважаю, що патріотизм – це всім серцем любити свою Батьківщину, віддавати їй все, що тільки ти можеш зробити, не вагаючись і не думаючи про другорядне. Ми намагаємося добре вчитися і зробити все можливе, щоб Україна могла пишатися нами надалі.

У колегіумі навчаються та проживають обдаровані діти із Запоріжжя і Запорізької області. Зараз учнів 408, навчання триває з 5-го по 11-й класи. Від складання новоприбулими колегіантами Обітниці на о. Хортиця під час Посвят – і до Свята Пам’яті випускників, яке відбувається на тому ж священному для всіх місці, учнів колегіуму постійно оточує своєрідний цикл подій та заходів, спрямованих на виховання свідомого громадянина Української держави. За словами керівництва, така система дає свої плоди: освічені та соціально адаптовані, до вишів України, як правило, вступають майже всі випускники закладу. Особливу опіку надає Києво-Могилянська академія (щоправда, зараз квоти на вступ призупинені).

Михайлова Віта Володимирівна, заступник директора з виховної роботи КЗ “Запорізький Січовий колегіум-інтернат” Запорізької обласної ради, вчитель зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист:
– Ми дуже раді, що долучилися до проекту «Українська армія – школярам». Наші діти мають змогу поспілкуватися з учасниками бойових дій в АТО, можливо, задати їм питання, які зараз хвилюють усіх нас і побажати їм наснаги, подякувати. Також, учасники акції, які є викладачами інших шкіл, учасниками АТО, громадських організацій зараз поговорили з учнями про мінну безпеку. Ми – керівництво закладу вважаємо, що хоча Запоріжжя не є у зоні бойових дій, але дуже близько до нього знаходиться, крім того, учні, які навчаються у Січовому колегіумі – це діти, які проживають у сільській місцевості. Для нас ця тема є важливою, тому що діти і підлітки молодшого і середнього віку потрапляють у трагічні події при небезпечному ставленні до предметів, які вони знаходять під ногами. Тому ми одразу погодилися і долучилися до цієї акції, зустрічаємо сьогодні волонтерів і прагнемо, щоб відбулася ще одна така зустріч. І сподіваємося, що подальша співпраця буде такою ж плідною.
Колегіанти отримують поглиблені знання з української філології, історії, математики, суспільно-гуманітарних наук у поєднанні з екотуризмом, краєзнавством, археологією та ін. Завдяки самовідданості талановитих педагогів для майбутніх творців історії України створено атмосферу розвитку, братерства, творчого та осмисленого життя. Директор Запорізького Січового колегіуму – Єршова Валентина Омелянівна – вчитель історії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Відмінник народної освіти України, лауреат щорічної Премії Верховної Ради України (2013 р.)

Діти і педагоги мріють про відновлення уроків козацького рукопашу. А поки у 2017 році стали переможцями Всеукраїнського чемпіонату FIRST LEGO League, секцій Малої Академії наук, у друкарстві газети «Джалапіта» та у читанні патріотичних поезій.

Як вступити до Запорізького Січового колегіуму – дізнайтеся на сайті http://zski.com.ua.
Служіння капеланів Запоріжжя https://www.facebook.com/groups/1702239460024175/?fref=ts

Підготувала Олена Гула, журналіст НСЖУ, координаторка Фейсбук-групи «Асоціація безхатченків Запоріжжя і Запорізької області»
Фото: Олександр Климов, колегіант Січового колегіуму.