Фестиваль-конкурс „Січеславна-2017” оголосив переможців

27 березня, у Міжнародний День Театру,  у Дніпрі відбулася урочиста ювілейна церемонія нагородження переможців XXV фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я  „Січеславна-2017”, який проходив з 15 березня.

Переможці та номінанти фестивалю-конкурсу, взяли участь у церемонії нагородження у Дніпровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка.
    В урочистій церемонії взяв участь директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, заслужений працівник культури України Владислав Мороко,  який в якості почесного гостя вручив нагороди за активне сприяння розвитку театрального мистецтва у номінаціях „Кращий директор” та „Пропаганда театрального мистецтва”.
    Цього року у фестивалі свою творчість представили п’ять театрів Запоріжжя, вісім театрів Дніпра, театри Кривого Рогу, Павлограда та Кам’янського, також на фестивалі представили свої вистави студенти Запорізького національного університету, Дніпровського театрального коледжу та Дніпровської академії музики.
    Очолювала журі фестивалю Анна Веселовська – доктор мистецтвознавства, професор кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.
    У фестивалі-конкурсі цього року свої нові вистави показали комунальні заклади Запорізької обласної ради „Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В.Г. Магара”, „Запорізький академічний обласний театр юного глядача”, „Запорізький обласний театр ляльок”, Запорізький муніципальний театр-лабораторія „VIE” та Запорізький муніципальний театр танцю. Студенти кафедри акторської майстерності та дизайну Запорізького національного університету показали дві вистави – лялькову виставу „Вертеп” та хореографічну „Великий Гетсбі”. Нагадаємо, фестивальні перегляди вистав у Запоріжжі проходили  18, 19 та 20 березня.
    Як завжди, на цьому фестивалі-конкурсі творчі колективи продемонстрували високий художній рівень постановок, а глядачі мали змогу побачити нові вистави під час конкурсних переглядів.
    Запоріжці кожного року виборюють нагороди в декількох номінаціях фестивалю-конкурсу „Січеславна”,  і цього року ми також святкуємо успіх наших акторів та режисерів.

 

    Переможцями XXV фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я  „Січеславна-2017” стали запорізькі майстри сцени

    В номінації „Кращі ролі у ляльковій виставі” – ІГОР ШЕСТОВСЬКИЙ, актор Запорізького театру ляльок, – за ролі Короля, Дільця та Торговця у виставі „Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері (реж.-пост. та автор інсценізації – О. Лубенець).
    В номінації „Кращі ролі у виставі для дітей” – АЛІНА ГАЙНОВА, актриса Запорізького муніципального театру танцю, – за роль Герди у виставі „Герда та Кай” за мотивами казки Г.Х.Андерсена (реж.-пост. А.Романов);
ОЛЕКСАНДР КОКАРЄВ, актор Запорізького муніципального театру-лабораторії «VIE», – за роль Карлсона  у виставі „Малыш и Карлсон” А.Ліндгрен (реж.-пост. А.Романов).
    В номінації „Краща жіноча роль” – ГАННА СИМОНОВА, актриса Запорізького академічного театру юного глядача, – за роль Гітель Моска у виставі „Двое на качелях” В.Гібсона (реж.-пост. засл. діяч мист. Укр. Г.Фортус).
    В номінації „Краща режисерська робота” – ГЕННАДІЙ ФОРТУС, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник Запорізького академічного театру юного глядача, –  за постановку вистави  „Двое на качелях” В.Гібсона (худ.-пост. Т.Власенко, балетмейстер К.Кошовник).

    В номінації „Надія Січеславни – 2017”:
    „Краща студентська робота” – пластична вистава «Великий Гетсбі» за мотивами роману С.Фіцджеральда Запорізького національного університету (хореограф – канд. пед. наук, доцент Ю. Гончаренко, кер.курсу – нар. арт. Укр. О. Король);
    В номінації „Краща жіноча роль II плану” – КСЕНІЯ ПРИГОРОДОВА, актриса Запорізького муніципального театру танцю, – за роль Маленької розбійниці у виставі „Герда та Кай” за мотивами казки Г.Х.Андерсена (реж.-пост. А.Романов);
    В номінації „Краща режисерська робота” – ОЛЕКСАНДР ФОРТУС, режисер Запорізького академічного театру юного глядача, –  за постановку вистави  „Апельсинова принцеса” за мотивами п’єси К.Гоцці „Любов до трьох апельсинів”;
    ГРАН-ПРІ “НАДІЯ СІЧЕСЛАВНИ-2017” – ПОЛІНА ЧУВАШОВА, актриса Запорізького академічного театру ім. В. Магара, – за винятковий артистизм виконання ролі Пеппі у виставі «Пеппі Довгапанчоха» за мотивами А.Ліндгрен, інсценізація Т. Лещової (реж.-пост., автор інсценізації та муз. оформлення Т. Лещова, худ.-пост. Н. Дворянкіна, балетмейстер Т.Боброва).

    Спеціальні дипломи „Січеславна-2017” у номінації „Меценат театрального мистецтва” отримали: СВІТЛАНА МОРОЗОВА, керуючий партнер торгової марки “Веселi карамелi”, – за активну підтримку фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди „Січеславна-2017”; ОЛЕКСАНДР БОГУСЛАЄВ, засновник страхової компанії „Мотор-Гарант”, – за активну підтримку в організації та проведенні фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я „Січеславна-2017”.
    Спеціальний диплом „Січеславна-2017” у номінації “Кращий директор”  (спец. приз ім. засл. прац. культ. України Олега Гришкіна) отримав АНАТОЛІЙ КОЛБ, заслужений працівник культури України, директор Запорізького обласного театру ляльок, – за активне і послідовне сприяння творчому процесу в театрі та проведення Всеукраїнського фестивалю „Лялькова веселка-2016”.
    Подяку від голови Національної спілки театральних діячів України Богдана Струтинського вручено НАТАЛІЇ ЗУБИК, заступнику голови ДМВ Національної спілки театральних діячів України по Запоріжжю, актрисі Запорізького академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Магара – за допомогу у проведенні фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я  „Січеславна-2017”.

    Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації щиро вітає переможців престижного конкурсу та бажає нових творчих досягнень на престижних театральних форумах.