Турпослуги – це продукт, і його треба вміти продати

24 березня у приміщенні КЗ „Запорізький обласний краєзнавчий музей” ЗОР відбувся семінар з питань екскурсійної діяльності на тему: „Потенціал зростання конкурентної спроможності запорізького
екскурсійного продукту”.

Семінар було організовано Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та Запорізькою обласною туристичною асоціацією.
     Учасники семінару обговорили ключові проблеми екскурсійної діяльності на сучасному етапі. Про актуальні питання ідейного наповнення індивідуальних текстів екскурсій доповів голова правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, кандидат історичних наук, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету ЗНУ Сергій Білівненко. Про шляхи збереження та примноження кращих традицій запорізької екскурсійної школи розповіла екскурсовод Валентина Вініченко. Борис Зінченко, засновник туристичних садиб „Єнотова хата” та „AQUAZOO-Петрополь” розповів про зелений туризм та можливості, які він відкриває.

 

    Презентацію ключових екскурсійних об’єктів Запорізької області провів директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовськой,  а про  використання в екскурсійній роботі сучасних краєзнавчих досліджень розповіла голова Запорізької обласної національної спілки краєзнавців України Олена Денисенко.

    Учасники семінару зазначили, що запоріжці та гості області цікавляться історією та цікавими об’єктами нашого краю, екскурсії затребувані, професія екскурсовода є престижною. Як і в кожній справі, є проблеми, нові часи диктують нові вимоги, але запорізькі екскурсоводи не губляться, використовують новітні технології, обмінюються досвідом, виховують нових професіоналів своєї справи. Учасники семінару висловили думку, що найголовніше зараз – навчитися продавати такий продукт як туристичні послуги, які працюють на позитивний, інвестиційно привабливий імідж області. Для мешканців та гостей Запорізької області на території регіону знаходиться понад 550 закладів тимчасового розміщення, серед яких: 425 баз відпочинку, 30 закладів готельного типу, 11 оздоровчих центрів та комплексів, 31 санаторно-профілакторних закладів, 9 пансіонатів, 5 туристичних притулків, 25 дитячих таборів. Функціонують 36 садиб сільського (зеленого) туризму. До послуг туристів та гостей області – більше тисячі культурно-дозвіллєвих закладів: театрів, музеїв, заповідників, бібліотек, клубів, а також понад 9 тисяч об’єктів культурної спадщини.

    За підсумками сезону 2016 року Національний заповідник „Хортиця” відвідало  119,607 тис.чол., Національний історико-археологічний заповідник „Кам’яна Могила” – 38,0 тис.чол., Василівський історико-архітектурний музей-заповідник „Садиба Попова” – 15,875  тис. чол.
    Усіх екскурсоводів, які бажають бути включеними до обласного реєстру екскурсоводів, запрошують звертатися за телефоном 239-06-33  до відділу туризму та культурної спадщини управління культури і туризму Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.