Запорізькі поліцейські ліквідували осередок порнографії в мережі Інтернет

Працівники поліції викрили подружжя з міста Енергодар, яке займалося розповсюдженням порнографії у всесвітній мережі Інтернет.

Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Придніпровського управління кіберполіції разом зі слідчими Вознесенівського відділення Дніпровського відділу Головного управління Національної поліції в Запорізькій області встановили особи та затримали зловмисників, які займалися розповсюдженням порнографії в мережі Інтернет. Такий бізнес налагодило подружжя з міста Енергодар, жінка 1984 року народження та чоловік 1983 року народження.

 

З використанням фейкових облікових записів в соціальній мережі «Вконтакте» вони створювали та вели спільноти порнографічного характеру.
Адміністрування груп полягало в наповненні їх протиправним контентом, а також залученні додаткових учасників. Так за час існування спільнот адміністраторами завантажено 22118 фотозображень, 3419 відеофайлів зі сценами порнографічного характеру, що підтверджено мистецтвознавчою експертизою. Зазначені спільноти налічують 15176 користувачів.

У ході санкціонованого обшуку за місцем мешкання зловмисників працівники поліції виявили та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-картки мобільних операторів зв’язку, які використовувалися для створення та адміністрування фейкових акаунтів, спільнот у соціальних мережах.

На сьогодні відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 301 Кримінального кодексу України (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів). Санкція статті – штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.

Зловмисники визнають свою причетність до адміністрування вказаних спільнот. Триває подальше розслідування.

Відділ комунікації поліції Запорізької області