Молоді науковці-економісти прагнуть забезпечити якісне зростання регіонів

На базі Запорізького національного університету провели підсумкову науково-практичну конференцію ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Математичні методи, моделі в економіці».

Галузева конкурсна комісія для участі в публічному захисті з 80 студентських наукових робіт (92 автори із 39 ВНЗ) відібрала наукові розвідки 20 претендентів, які представляли різні виші України. Безпосередню участь у конкурсі-захисті взяли 19 студентів: за умовами змагання саме вони мали отримати одне з трьох призових місць.

 

Вчені досліджували моделювання та планування фінансової діяльності, зокрема комплекс моделей оцінки рівня соціально-економічного розвитку і конкурентоспроможності країни, математичні моделі господарської діяльності підприємства, можливості комп’ютеризованої системи управління сільськогосподарським підприємством на основі прогнозування його економічного стану, комп’ютерну підтримку процесу розміщення коштів у діяльності закладу, розробляли кошторис на основі запропонованої концепції удосконалення методів і механізмів оптимізації видатків бюджетних установ, методику оцінки частки економічно активного населення України, застосовували математичні методи та моделі в управлінні інноваційними витратами підприємства (аспекти економічної безпеки, моделювання ключових аспектів функціонування фінансових пірамід) тощо.

За результатами проведених досліджень свої доповіді на актуальні теми представили Наталія Васьківська та Владислава Холод – «Взаємозв’язок рівня зайнятості та заробітної плати в українському суспільстві на підґрунті адаптивної динамічної моделі» (Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана). Ксенія Касьянова продемонструвала свої практично орієнтовані моделі з теми «Використання багатоканальної системи з відносним пріоритетом на гірськолижному курорті» (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). Яна Костяна та Микола Попадик розглянули «Дослідження впливу «Brexit» на фондовий ринок ЄС мережно-ентропійними методами» (Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького). Тетяна Мудрук висвітлила «Управління кредитним ризиком у мікрофінансових організаціях із використанням скорингових моделей». Сергій Миненко обрав вирішення актуальної проблеми в рамках «Дослідження впливу економічного розвитку країни на рівень тероризму» (Сумський державний університет). Cтудент 4 курсу економічного факультету Запорізького національного університету Владислав Чирва, який був відзначений дипломом 1 ступеня, представив доповідь «Аналіз активності користувачів мобільних додатків». За результатами конкурсу-захисту учасникам і переможцям вручили 19 дипломів 1-3 ступеня (чотири – за 1 місце, п’ять – за 2 місце, десять – за 3 місце) та 28 грамот у різних номінаціях.

Декан економічного факультету ЗНУ Алла Череп подякувала керівництву вищих навчальних закладів, які відрядили до Запоріжжя учасників змагання, та партнерам-виробничникам – за всебічну підтримку в проведенні заходу. Представник Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації Ілона Нестеренко запросила молодих і талановитих економістів працювати в органах державної влади, аби забезпечити економічне зростання регіону. Привітання учасникам конкурсу, побажання успіхів та подальшої реалізації розпочатих наукових проектів передали директор Департаменту фінансів Запорізької облдержадміністрації Сергій Медвідь, переможці попередніх конкурсів – член наглядової ради ПАТ «Мелітопольський м’ясокомбінат» Олександр Головін та асистент кафедри економічної кібернетики ЗНУ Сергій Іванов.
Учасники також змогли оглянути виставку наукових робіт викладачів економічного факультету, підготовлену науковою бібліотекою.

За матеріалами прес-центру ЗНУ