Поліція вживає заходи щодо недопущення на території Запорізької області африканської чуми

На території Запорізької області зафіксовано три випадки захворювання на африканську чуму свиней. Поліція бере активну участь у заходах з ліквідації та недопущення розповсюдження в регіоні захворювання.

21 лютого 2017 року в особистому підсобному господарстві в Комунарському районі міста Запоріжжя було зареєстровано випадок захворювання та загибель свиней. За висновком Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Запорізькій області в патологічному матеріалі, відібраному в загиблої тварини, виявлено вірус африканської чуми свиней.

 

01 березня інформація про виявлення вірусу африканської чуми свиней селі Петро-Михайлівка надійшла до Вільнянського відділення Пологівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

А 24 березня в особистому господарстві в селищі міського типу Розівка було зареєстровано захворювання та загибель свиней.

У всіх підсобних та особистому господарствах проведено дезінфекцію та механічну очистку всіх контактних речей, також проводились дезінфекційні заходи в сусідніх господарствах. За кожним фактом поліцією проводяться перевірки.

З цього приводу 28 березня в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Запорізькій облдержадміністрації. У заході взяли участь фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, ветеринарної медицини, Департаменту агропромислового розвитку, співробітники Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

Співробітники ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області у всіх випадках збирають дані про поголів’я, проводять подворовий обхід, визначається межа епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

На території області активізовано заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Зокрема, представники ветеринарної служби та Головного управління Національної поліції в Запорізькій області посилили заходи безпеки, спільні патрулі перевіряють вантажі та автівки, що прибувають з сусідніх областей. Без відповідних документів до Запорізької області заборонено завозити тваринницьку продукцію та свиней.

Також поліцейські посили заходи профілактики серед населення. Дільничні офіцери поліції проводять серед населення роз’яснювальну роботу про небезпеку африканської чуми свиней та рекомендують заходи із запобігання занесення вірусу.

Крім цього, проводяться профілактичні рейди в місцях стихійної торгівлі. Поліцейські проводять бесіди з людьми стосовно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених для цього місцях та стосовно порушників складають протоколи про адміністративну відповідальність.

Нагадуємо, що за порушення статті 160 (торгівля з рук у невстановлених місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання – штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

За матеріалами zp.npu.gov.ua