Робота пересувного консультаційного пункту в рамках Всесвітнього дня інформування про аутизм

Починаючи з 2008 року, щорічно 2 квітня весь світ відзначає день інформування про аутизм. З нагоди цього дня на площі Фестивальна відбувся масштабний захід, ініціаторами якого виступили Громадські організації «АвтоРетроКлуб» «Олександрівський» та «Запорізькі Врата». Рятувальники Головного управління також долучилися до заходу та провели інформаційно – роз`яснювальну роботу, розгорнувши пересувний консультаційний пункт.

Фахівці Служби порятунку розповіли дітлахам, як вирізнити небезпечні знахідки від звичайних речей. Також, враховуючи природну цікавість хлопців до цих предметів, дали потримати учбові макети ВНП. Але з умовою, що під час виявлення небезпечних предметів вони до рук їх ніколи не візьмуть. Співробітники навчально-методичного центру продемонстрували громадянам різноманітні засоби індивідуального захисту органів дихання, розповіли, в яких випадках вони використовуються. Крім цього, провели тренінги щодо виготовлення ватно-марлевих пов’язок, а також навчили користуватись протигазами.

 

Понад 1000 бажаючих запоріжців сьогодні із задоволенням присвятили 5 хвилин свого часу, аби ще раз пригадати елементарні правила безпеки, а також отримали профілактичні листівки з інформацією щодо дій у випадку нештатних ситуацій, яскраві кишенькові календарики та газету «Ситуація».

Також, у ході заходу відбувся дитячий конкурс малюнку на асфальті «Безпечний світ очима дітей». Малеча отримала можливість відобразити основні аспекти безпеки життєдіяльності, такими якими вони постають у їх дитячій уяві. Усі переможці отримали пам’ятні подарунки від Головного управління ДСНС.

Найбільшу цікавість викликала у дітей пожежна машина з технічним обладнанням. З вуст підлітків лунало багато питань з приводу застосування різноманітних технічних засобів та роботи рятувальників.
Подібні заходи сприяють формуванню у дітей навичок правильного поводження при надзвичайних ситуаціях та дають змогу повторити правила з основ безпеки життєдіяльності.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області