У міській лікарні № 7 оновили автопарк та медичне устаткування

У Запоріжжі реалізується комплексна програма оновлення матеріально-технічного стану лікарень міста. Міська влада закуповує для медустанов не лише нове медичне устаткування, але і санітарний транспорт.

Як проходить процес оновлення матеріальної бази у 7-ій міській лікарні, 30 березня, перевірив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.

 

Міська лікарня № 7 була створена шляхом реорганізації медико-санітарної частини “Радіоприлад”. За словами головлікаря Ірини Смирнової, устаткування, яке було в лікарні, не замінювалося з моменту її відкриття. У 2016 році для лікувальної установи придбали апарат УЗД Mylab 40 GP, який відповідає усім міжнародним вимогам. Раніше в медустанові не було подібного устаткування і пацієнтам доводилося звертатися в інші лікарні міста або в приватні клініки. Тепер ця проблема розв’язана.
Завдяки виділеним бюджетним коштам, в арсеналі лікарні з’явився новий гастрофіброскоп GIF – E3. Апарат дозволяє якісніше і кваліфіковано проводити обстеження шлунково-кишкового тракту. У комплект до гастрофіброскопа була придбана установка для дезинфекції і стерилізації “НЕРПА”.
Крім того, для лікарні були закуплені портативні прилади для добового виміру артеріального тиску і електрокардіограми, завдяки чому збільшилася кількість обстежень пацієнтів, яким потрібно діагностику початкових стадій артеріальної гіпертензії, порушень сердечних ритмів і ознак ішемії.
За рахунок міського бюджету оновили і парк санітарного транспорту в лікарні № 7. Для надання медичної допомоги населенню району, були придбані два санітарні автомобілі ЗАЗ “Віда”.

– Завдяки функціонуванню в місті програми оновлення матеріально-технічного стану лікарень нам вдалося істотно оновити медичне устаткування в лікарні № 7. Один апарат УЗД ми придбали за рахунок коштів міського бюджету, другий апарат придбали за позабюджетні кошти – за рахунок участі у програмі німецького уряду. Також за бюджетні гроші були придбані гастрофіброскоп, установка дезинфекції “НЕРПА” і портативні прилади вимірювання тиску і електрокардіограми. Так, комплексно і поетапно ми оновимо устаткування в усіх міських лікарнях, адже здоров’я жителів Запоріжжя – пріоритет номер один для міської влади, – підкреслив Анатолій Пустоваров.

Як зазначив заступник міського голови, цього року для 7-ої міської лікарні планується придбати два апарати для штучної вентиляції легенів, триватиме робота з придбання іншого необхідного медобладнання.