Запорізька область координує дії до туристичного сезону

30 березня відбулося засідання Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності при обласній державній адміністрації, яке провів директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Члени Регіональної ради, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та суб’єктів туристичної діяльності обговорили проблеми, які виявив минулорічний сезон та окреслили майбутні перспективи оздоровчого сезону 2017 року.

 

Про підготовку туристичного сезону 2017 року повідомили представники Бердянського, Якимівського, Запорізького та Приазовського районів, міста Бердянськ, Приморської міської територіальної громади, Долинської сільради та Долинської сільської територіальної громади. Незважаючи на близькість зони бойових дій минулого року кількість бажаючих відпочити у нашій області зросла. Визначено, що головними для нашої області залишаються проблеми інфраструктури курортних територій, постачання питної води та водовідведення, утилізації твердих та рідких відходів, питання берегоукріплення. Залишаються актуальними небажання приватних підприємців легалізувати прибутки, виходити з „тіні” та сплачувати податки, стихійна торгівля продуктами харчування в зонах оздоровлення.

Є й проблеми, які потребують вирішення на державному рівні, зокрема податки та збори, які сплачуються за місцем реєстрації, тож ці гроші не залишаються у курортних територій, а сплачуються у Києві, Харкові та інших містах.
Представники ДС МНС та Державної установи „Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства” повідомили про заходи щодо безпеки відпочинку, які обов’язкові для виконання.
Почесний голова громадської організації „Запорізька обласна туристична асоціація” Людмила Брацило наголосила, що перспективним для нашої області має стати не лише „пляжний”, а й лікувальний, діловий, подієвий та конференц-туризм.

Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко висловив сподівання, що новостворені територіальні громади злагоджено працюватимуть з райдержадміністраціями у питаннях розвитку туризму та організації відпочинку. Запорізька область має добре розвинену транспортну структуру, унікальні природні умови: 300 км берегової лінії Азовського моря, акваторію ріки Дніпро. Своєрідністю нашого краю є унікальне поєднання природних умов, ландшафтів, різноманітних рекреаційних ресурсів із великою кількістю пам’яток історії, археології, монументального мистецтва та архітектури (в області перебуває на обліку більше 8 тис. об’єктів історико-культурного надбання). Запорізька область має значний туристичний потенціал для збільшення кількості відпочиваючих. Для популяризації Запорізького краю буде проведено проведення низку заходів, зокрема 22 квітня відбудеться „Запорізький туристичний фестиваль-ярмарок”, заплановані прес-тури.

Під час засідання члени Регіональної ради по координуванню туристичної та курортної діяльності, представники територій, туристичних й оздоровчих закладів надали свої пропозиції щодо розвитку курортної і туристичної галузі регіону.