Документальні перевірки фіскальна служба здійснює лише після письмового повідомлення платника

Право на проведення документальної планової перевірки суб’єкта господарювання органам ДФС надається лише після повідомлення, яке вручається або надсилається платникові не пізніше як за 10 календарних днів до її проведення.

Ця норма регламентована статтею 77 Податкового кодексу України.
Самі перевірки здійснюються відповідно до плану-графіків, які формуються територіальними органами ДФС щоквартально та затверджуються Головою ДФС України.

 

Перехідними положеннями Податкового кодексу України не передбачено оприлюднення на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову ти митну політику, квартального плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.
Законом України №1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”, який набрав чинності 1 січня 2017 року, доповнено пункт 77.1 ст. 77 Податкового Кодексу абзацом другим, згідно із яким план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову ти митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Докладно про організацію перевірок можна дізнатися у листі Державної фіскальної служби України від 17.01.2017 №1005/7/99-99-14-03-03-17, який доступний на веб-порталі ДФС України: http://sfs.gov.ua/yuridichnim-osobam/podatkoviy-kontrol/listi-dps/282091.html.

Головне управління ДФС у Запорізькій області