Володимир Буряк : "Головним завданням для усього депутатського корпусу на сесіях повинні стати рішення глобальних проблем міста, а не популістські заяви"

У ході сесії, яка відбулася 29 березня, розглянуті близько вісімдесяти рішень. Серед них звернення депутатів Запорізької міської ради до центральних органів влади, внесення змін до міських бюджетних програм в сферах ЖКГ, громадського транспорту, благоустрою міста, розвитку міської інфраструктури, освіти, соціального захисту населення і низки інших запитань. Багато питань стали предметом активної дискусії депутатського корпусу.

На прохання журналістів, міський голова Володимир Буряк прокоментував результати минулої сесії. Він підкреслив, що усі питання, що розглядаються на сесіях, важливі. Але серед обговорюваних проектів є і ті, що більше нагадують популістські рішення. На перший погляд, вони правильні і потрібні, але виносяться на сесію без достатнього опрацювання.

 

– Один з таких питань – про забезпечення охорони шкіл. Це необхідно, так, згоден повністю. У сучасних умовах питання безпеки школярів дуже важливе. Проте в проекті рішення було вказано тільки те, що потрібно забезпечити охорону, без вказівки розмірів і джерел фінансування. Є і інші питання, хто повинен забезпечувати цю охорону, приватна або державна організація, в який час і як повинні здійснюватися охорона і багато що інше. Все треба прорахувати, і, головне, знайти на це засоби у бюджеті міста, щоб не перекладати цей фінансовий вантаж на гаманці батьків, – заявив Володимир Буряк.

Гучних політичний заяв на минулій сесії, втім, як і на усіх попередніх, звучало немало. Але, за словами міського голови, для нього найважливішими є рішення, пов’язані з коригуванням бюджету, змінами в міські бюджетні програми, які потрібні для вирішення конкретних проблем в міському господарстві.

– Для мене дуже важливі питання перерозподілу бюджетних коштів на ті, або інші напрями, які дозволять реалізувати конкретні міські програми. Дуже важливим рішенням вважаю фінансування ремонту злітно-посадочної смуги аеропорту. Окрім цього, виділені кошти на придбання техніки для усунення аварійних ситуацій. Ось що важливе сьогодні: рішення конкретних господарських проблем міста, а не політика і популізм, – відмітив Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що бюджет на 2017 рік в Запоріжжі продовжує залишатися дефіцитним. Він був прийнятий з розрахунком на перевиконання прибуткової частини. Це було зроблено саме для того, щоб була можливість запланувати, у рамках бюджету розвитку, реалізацію більшої кількості життєво важливих проектів.
За словами Володимира Буряка, на даний момент ці припущення виправдовуються. Прибуткова частина наповнюється з певним перевиконанням. Проте про перші результати можна буде говорити за підсумками першого півріччя, адже багато що залежить не лише від роботи міської влади, але і від ситуації в країні і економіці в цілому. Якщо у міста дійсно з’являться додаткові кошти, то це дозволить направити їх на реалізацію вже запланованих міських проектів.

Міський голова підкреслив, що зараз завдання місцевої влади зробити усе можливе для збільшення надходжень до міського бюджету. Це, в першу чергу, торкається плати за землю, оренди комунального майна, тобто власних доходів бюджету Запоріжжя. Збільшення бюджетних доходів дозволить більше зробити для розвитку міста.