Костянтин Бриль: "Кушугумська поліклініка стане позитивним прикладом для більшості медустанов України"

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь в урочистій церемонії відкриття нової поліклініки КУ “Запорізька центральна районна лікарня” в селищі Кушугум Запорізького району.
Ще у 2008 році депутати Кушугумської селищної ради

прийняли рішення про виділення земельної ділянки, розробку проекту і складання кошторису для будівництва нової сучасної поліклініки. Адже стара лікувальна установа відверто морально застаріла, була технічно непридатною і головне не мала можливості повноцінно приймати необхідну кількість пацієнтів. Зведення поліклініки стартувало у грудні 2011 року. Проте у зв’язку з проблемами у фінансуванні завершити будівництво вдалося лише в першому кварталі 2017 року.

 

За словами керівника регіону Костянтина Бриля, загальна кошторисна вартість об’єкту склала більше 80 мільйонів гривень. Залучалися кошти державного, обласного і місцевих бюджетів.

– Мені дуже приємно сьогодні відкривати нову сучасну поліклініку в селищі Кушугум. Адже це – перша медустанова, відкрита в Запорізькій області у 2017 році. І цей об’єкт зведений для людей, на благо майбутньої громади. Хочу підкреслити, що це дуже хороший приклад, коли наша держава, незважаючи на дуже важкі часи, під час військових дій, все одно піклується про своїх громадян. Від щирого серця дякую усім, хто брав участь у будівництві цієї поліклініки. Також хочу згадати народного депутата Петра Ваната, який дуже дбав за це будівництво і доклав усі зусилля для виділення 15 мільйонів гривень з держбюджету. Найближчим часом обласна влада зробить все, щоб створити тут сучасний пункт “швидкої допомоги” і придбати необхідне додаткове обладнання. Для цього в обласному бюджеті поточного року заплановане 3,9 мільйона на устаткування і близько 900000 на благоустрій території. Також сподіваюся, що якнайскоріше тут почнуть працювати аптеки, будуть створені палати для ветеранів і учасників АТО. Упевнений, що ця поліклініка стане прикладом для більшості медустанов України, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Нова поліклініка, яку багато років чекали жителі усього Запорізького району, зможе надавати сучасну якісну медичну допомогу не лише жителям трьох селищ – Кушугума, Малокатеринівки і Балабиного, а й усім 28 000 жителям лівобережної частини району, включаючи і садові товариства, що мешкають на території. Адже з квітня по листопад кількість населення, яке звертається за медичною допомогою, зростає ще на 2500 осіб. У новій лікувальній установі є кабінети лікарів-фахівців, невролога, кардіолога, офтальмолога, хірурга, отоларинголога, стоматолога, гінеколога, терапевтів і педіатрів. Також рентгенологічне відділення, кабінет УЗД, фізіотерапевтичне відділення, відділення денного стаціонару на 30 ліжок, центральне стерилізаційне відділення. У зв’язку зі збільшенням об’єму медичних послуг додатково в штатний розпис введені 29 одиниць персоналу.

Леонід Семенов