Задушевна розмова під гітари перебір

Зустріти хорошу людину – велика удача! І удача подвійно – потрапити на концерт прекрасного творчого колективу обдарованих багатьма талантами хороших людей – Театру поетичної пісні Олени Алексєєвої.

По суті виступ цього чудового колективу, який зібрав у камерній залі Запорізької обласної філармонії справжній аншлаг, був навіть не концертом в прямому сенсі цього слова, це було щось більше – творча зустріч, як визначила цей жанр сценічного мистецтва сама Олена. В програму вона включила пісні зі свого альбому «Печатка  забутої спорідненості …», що вийшов минулого року, і нові музично-поетичні композиції. Зустріч проходила двома мовами – російською та українською. Це було обґрунтовано, оскільки в програму виконавці включили російську і українську лірику. І це не тільки не завадило сприйняттю публіки, але навпаки-додало програмі особливий шарм.

 
Разом з Оленою Алексєєвою для запорізьких шанувальників авторської пісні виступали автор і виконавець Жан Селезенєв, вихованці студії авторської пісні Запорізького міського палацу творчості дітей та юнацтва, а також блискучий Борис Бєльський. З музичним керівником Київського театру поезії та пісні Семена Рубчинський гітаристом-віртуозом Борисом Бєльським запорізький слухач вже добре знайомий. Адже в минулому році він виступав в Запоріжжі в концерті-презентації першого сольного альбому керівника Театру поетичної пісні Олени Алексєєвої «Печатка  забутої спорідненості», оскільки сам записав для цього диска партії лідер-гітари. У фестивалі-студії «Сонячний зайчик», авторському проекті, який регулярно проводить Олена Алексєєва, Борис бере участь як провідний викладач, подає дітлахам свої майстер-класи. А зовсім недавно виступив в сольнику провідного соліста Запорізької обласної філармонії Миколи Кветкова (тенор). У нинішньому ж концерті він виступив не тільки в ансамблі, а й сольно.

 У виконанні акторів Театру поетичної пісні і його молодої порослі прозвучали пісні Візбора і Окуджави, Медведенка і Кимельфельда, Нікітіна і Жука та інших авторів, а також прекрасні дитячі пісеньки, музику до яких написав Жан Селезенєв. З особливим захопленням публіка вітала музично-поетичні композиції на вірші Ліни Костенко.

Вдячні глядачі по завершенні зустрічі довго аплодували і ніяк не хотіли розходитися. А один із шанувальників творчості Олени Алексєєвої – відомий запорізький архітектор  Юрій Єгоров в пам’ять про цю зустріч подарував їй свою картину.

– Така програма потребувала від нас повної віддачі. Я дуже втомилася, але відчуваю себе абсолютно щасливою, – поділилася в кулуарах Олена. – І головне, чекайте продовження. Як то кажуть, до нових зустрічей.

Валерія Євгеньєва,
фото Олега Ільїнського