"Французька весна" в Запоріжжі - зустрічайте!

 

Організаторами виступив французький культурний центр “Альянс Франсез” і Агентство регіональних ініціатив.
Цього року в програмі “Французької весни” – “Антігона” Софокла на сцені театру Магара у виконанні знаменитого французького театрального колективу, зірка джазу – саксофоніст Клод Делангль, фестиваль короткометражного кіно в кіноклубі “Сходження” і багато що інше.

 

– Як органічна частина великої всесвітньої організації “Альянс Франсез” запорізький клуб існує вже близько сорока років, – повідомила директор французького культурного центру “Альянс Франсез” Запоріжжя Людмила Богдановская, – і успішно співпрацює з усіма культурними структурами в місті. У той період, коли економічна ситуація дозволяла нам, ми реалізовували безліч різноманітних ініціатив, запрошуючи в Запоріжжя французьких художників, музикантів, діячів мистецтва. Сьогодні таких можливостей немає, проте французький культурний рух існує – багато в чому завдяки підтримці Посольства Республіки Франція в Україні. Нинішня 14-а “Французька весна” – багато в чому заслуга саме посольства, і я хочу висловити вдячність французьким дипломатам.

– Французька мова і французька культура – це величезний пласт світової культури. Навіть не занадто досвідчені в мистецтві люди знайомі з французькою літературою, кіно, музикою, живописом, – сказав протягом сказаного президент Французького центру “Альянс Франсез”, заступник мера Запоріжжя Валерій Эделев. – Ті ж, хто занурений в це сильніше, можуть без перебільшення говорити про Францію як про колиску сучасної європейської культури. Тому ми щиро підтримуємо усі ініціативи Посольства Франції в Україні, розділяємо той ентузіазм, з яким вони це роблять, з радістю виступаємо провідниками французької культури в запорізькому співтоваристві. Упевнений, “Французька весна” пройде на високому рівні, а що слідує за неї, ювілейний 15-й фестиваль буде і зовсім грандіозним.

– Проект “Французька весна” упевнено увійшов до культурного життя нашої області, – поділилася своїми думками з учасниками зустрічі заступник директора Запорізького академічного театру імені В.Г. Магара Лариса Сизинцова. – На сцені нашого театру заплановані два спектаклі, які відбудуться 11 і 22 квітня. Навіть райдер цих двох постановок вражає. Тому ми чекаємо цікавого яскравого самобутнього видовища. Перший спектакль, “Антігона”, колективу театру і запорізьким глядачам буде удвічі цікаво подивитися, оскільки постановка по цій трагедії Софокла вже є в нашому репертуарі. Не меншу інтригу викликає і запланований на 22 квітня сучасний балет з елементами брейкинга “Motion”. Упевнена, це буде феєричне видовище, що запам’ятовується.

Свій анонс “Французької весни” в Запоріжжі зробила і директор Запорізької обласної філармонії Ірина Конарева.

– Париж можна побачити, але ще його важливо почути. У запорожців така можливість буде 26 квітня. Цього дня на сцені концертного залу ім. Глинки виступить знаменитий французький саксофоніст Клод Делангль. Незважаючи на щільний графік, гастролей і викладання у Паризькій державній вищій школі витончених мистецтв, Клод знайшов можливим виступити в Україні, причому повезло тільки чотирьом містам, один з яких Запоріжжя. У програмі концерту як класичні твори, так і авангард. Що відмітно, концерт відбудеться незадовго до Всесвітнього дня джазу, жанру, в якому саксофон є одним з провідних інструментів. А синтез наших культур, українською і французькою, блискуче підтверджується тим фактом, що акомпанувати Клоду Деланглю буде талановитий український піаніст Геннадій Демьянчук.

Коментуючи багаторічну плідну співпрацю з “Аляьнс Франсез”, президент кіноклубу “Сходження” і Центру мистецтв “Арт-простір” Ігор Гармаш сказав, що фестивалі подібного рівня нагадують нам, що ми частина європейського культурного простору. Протягом п’яти тижнів, повідомив він, в кіноклубі “Сходження” у рамках ретроспективи “Лямур-тужур” будуть показані романтичні французькі стрічки, а в ніч з 29 на 30 квітня запорожців чекає шість годин французьких короткометражок.
Оскільки акції масштабу “Французької весни” потребують спонсорської підтримки, своїм баченням співпраці з “Альянс Франсез” поділився директор регіональної дирекції банку Crédit Agricole Олексій Бондаренко. Він відмітив, що Crédit Agricole – старий французький банк, який до того ж першим з іноземних банків почав надавати підтримку економіці молодої української держави. Три роки, протягом яких ми підтримуємо фестиваль “Французька весна”, переконали нас в тому, що ми зробили правильний вибір, адже сучасна Європа – це не лише високий рівень ВВП на душу населення, це ще і культура, і передавати європейські цінності в Україні для нас важливо і почесно.

Продовжуючи тему свого колеги, що управляє групою відділень Укрсиббанку Андрій Кауров повідомив, що Укрссиббанк з 2006 року успішно співпрацює з французькою фінансовою групою BNP Paribas і також усі ці десять років підтримує “Французьку весну”. “Ми раді здійснювати не лише фінансові, але і культурні інвестиції в Україні”, – додав він.