Пішов з життя Володимир Васильович Форостецький

Пішов з життя член України Національної спілки художників України, Заслужений діяч мистецтв Украйни Володимир Васильович Форостецький

 

1 квітня 2017 року пішов з життя з життя відомий запорізький художник, заслужений діяч мистецтв Украйни Володимир Васильович Форостецький.

Володимир Васильович Форостецький народився 29 серпня 1946 року в м. Ужгороді Закарпатської області. В 1972 році закінчив Львівський Державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Працював у Львівському художньо–рекламному комбінаті, у Львівському художньо-виробничому комбінаті художником монументалістом.

З 1973 року працював у Запорізьких художньо-виробничих майстернях. З 1973 року брав активну участь в обласних, республіканських , всесоюзних та зарубіжних виставках. Член Спілки художників з 1977 року. Неодноразово обирався членом правління Запорізької організації Національної спілки художників України. В 1986 році Володимира Васильовича було обрано головою правління ЗОНСХУ, він обирався членом правління Запорізького відділення Українського фонду культури (1996-2002 р.р.), членом правління спілки художників України та СРСР. З 2002 року Володимир Васильович Форостецький мав почесне звання „Заслужений діяч мистецтв Украйни”. Провів персональні виставки у Запоріжжі в 1998 та 2001 роках.

Вся творчість Володимира Васильовича Форостецького ґрунтується на глибоких історичних знаннях, пам’яті предків та патріотизмі. На його картинах стають нашими сучасниками та оживають персонажі давньої історії, звичні пейзажі нашого краю знаходять філософський, вічний сенс, його роботи наповнені пізнаваними символами Запорізького краю.

Це велика втрата не тільки для родини художника, Запорізької організації Національної спілки художників, але й для Запорізького краю та всього українського мистецтва. Духовна спадщина, яку залишив Володимир Васильович Форостецький, залишиться художньою окрасою нашого часу.
Висловлюю свої щирі співчуття близьким та рідним покійного, колегам. Світла вічна пам’ять!

Прощання з Володимиром Форостецьким пройде 4 квітня 2017 року з 11.00 до 12.00 у Виставковій залі ЗОНСХУ, за адресою: Запоріжжя, бульвар Центральний, 3 (зупинка громадського транспорту: пл. Фестивальна або Бульвар Центральний).