Поезія і музика для жінок

«Ваша величність – Жінка» – під такою назвою пройшов літературно-музичний вечір. Поціновувачі поетичного слова та живої музики зібралися у концертному залі дитячої музичної школи.

Вступне слово сказала директор освітнього закладу Тетяна Сиченко. Потім ведуча програми, член клубу «Літературно-музична вітальня «Свічадо» (вона діє при районній бібліотеці) Світлана Причиненко звернулася до присутніх жінок і привітала їх  з 35-ою річницею із дня створення клубу. Вона підкреслила, що в цьому залі за декілька хвилин зіллються в гармонії дві величні стихії – музика та поезія.

 

Різнопланові вірші чергувалися із музичними композиціями викладачів та учнів дитячої музичної школи, а також пісенними номерами. Вірш Лесі Українки «Contra spem spero!» продекламувала Вікторія Дятчик, поезії Василя Федорова подарувала Тетяна Куриленко, вона також прочитала вірш болгарською мовою. Вірші про жінок прозвучали із вуст Любові Отірко та Миколи Шатана. У виконанні Світлани Причиненко звучали поезії класиків літератури Вероніки Тушнової, Бориса Пастернака, Ліни Костенко, Олександра Пушкіна, Олександра Блока та інших. Музичні твори подарували викладачі школи: дует у складі Галини Балути (фортепіано) та Алли Мовчан (скрипка), віртуоз-баяніст Борис Залата (твори у власній обробці). Він, до речі, ще й на гітарі виконав романс. Коротко розповіла про відомого  письменника та композитора Олександра Грибоєдова  і його дружину Маргарита Родіонова.

Піаністка виконала вальс, автором якого є Олександр Грибоєдов. Вихованці музичної школи також порадували різноманітними композиціями. Олена Тараскіна на синтезаторі зіграла романс із кінофільму «Ми з майбутнього», також на цьому електроінструменті зіграла Євгенія Поліжай. Декілька творів подарував присутнім гітарист Владислав Коваленко. Заворожив своїми голосами вокальний квартет викладачів дитячої музичної школи. Незмінним керівником якого є Марія Лобода.
На літературно-музичному вечорі були присутні поважні гості. Це голова районної ради Юлія Симоненко та помічник народного депутата України Олександра Пономарьова Ірина Єрмак. Вони подякували артистам за подарований настрій.

Вікторія РОВНА.