Привітали ветерана з ювілеєм

Ми з повагою ставимося до ветеранів Другої світової війни, які зі зброєю в руках захищали рідну землю від нацистських загарбників. Один із них – ветеран-моряк Микола Максимович Марочко зі Смирнового, він мешкає у провулку Флотський.

Через рік після визволення нашого краю від нацистських загарбників Миколу Максимовича призвали в Армію. Служив він на території Прибалтики. Спочатку був червоноармійцем, потім червонофлотцем. Тільки у 1954 році повернувся у рідне Смирнове.

 

Свого часу Микола Максимович завідував клубом, а потім багато років – олексіївською сільською бібліотекою. Та і на пенсії ветеран брав активну участь у громадському житті села, тривалий час був головою виборчої комісії. Та й зараз Микола Максимович такий же невпокійливий як у молодості, клопочеться домашніми справами, підготував (а його син Віктор видав) книгу «Моє село», де згадав яким було його рідне Смирнове у довоєнні роки. Книга цікава, повчальна для молодого покоління.
Нещодавно М.М. Марочко відзначив поважний ювілей – 90-річчя з дня народження. Цей день був святом для всієї дружньої родини Марочків, за ювілейним столом зібралися діти, внуки. На адресу найстаршого лунали численні побажання, а, головне, всі бажали, щоб Микола Максимович радувався кожному прожитому дню, щоб у нього було міцне здоров’я.

Не проминули нагоди привітати ювіляра місцева і районна влада. До оселі М.М. Марочка завітали голова районної ради Юлія Іванівна Симоненко, Смирновський сільський голова Олександр Ярославович Романюк, колишня колега ювіляра, працівниця Олексіївського сільського будинку культури Лариса Володимирівна Кузьменко, голови первинних ветеранських організацій Смирнового й Олексіївки Петро Якович Німченко і Микола Іванович Напрягло.
Першим вітав М.М. Марочка О.Я. Романюк, побажав йому, щоб любили і поважали його рідні, сказав, що його не забуде місцева влада і вручив подарунок.
Голова районної ради Ю.І. Симоненко вручила Миколі Максимовичу Подяку обласної ради квіти.
– Ви надбали життєвий досвід, мудрість, виховали прекрасних дітей, – сказала Юлія Іванівна у своєму привітанні, – а тому хай Вам здоровиться ще на багато років, щоб діти залишалися опорою для Вас, частенько навідувалися, радували Вас.

Вітаючи ювіляра, голова первинної ветеранської організації села Смирнове П.Я. Німченко побажав М.М. Марочку не старіти ще багато років, відзначати дні народження у колі рідних.
Працівник Олексіївського сільського будинку культури Л.В. Кузьменко побажала Миколі Максимовичу добра, здоров’я, щоб він ще багато років радів життю і вручила подарунок.
Голова первинної організації ветеранів села ОЛексіївка М.І. Напрягло подарував ювілярові вірш про село Смирнове.

Василь ПРОХОРОВИЧ