"Запоріжкокс" завершив перший етап капітального ремонту двох коксових батарей

ПрАТ “Запоріжкокс” завершив перший етап реконструкції коксових батарей № 5-6, у рамках якого виконав капітальний ремонт одинадцяти камер коксування батареї №6. Проект із загальним бюджетом 250 млн грн планується виконати поетапно в умовах діючого виробництва впродовж п’яти років.

 
Поетапне виведення в ремонт камер коксування дозволяє не зупиняти повністю коксову батарею, а продовжувати її експлуатацію, частково понизивши виробництво.
 
У рамках першого етапу капітального ремонту виконана заміна елементів армування, бронею і анкерних колон на печах. З машинного і коксового боку проведено перекладання крайніх вертикалов і установку нових дверей на камерах коксування. Також виконаний ремонт газової арматури. Вартість першого етапу програми капітального ремонту коксових батарей склала 9,1 млн грн.
“Капітальний ремонт коксових батарей дозволить продовжити термін експлуатації теплотехнічних агрегатів більш ніж на 15 років. Ремонт устаткування коксового цеху також підвищить продуктивність коксових батарей і понизить вірогідність неорганізованих викидів в атмосферу”, ‑ підкреслив Генеральний директор ПрАТ “Запоріжкокс” Віталій Литовка.
 
3 квітня стартував другий етап реконструкції коксових батарей №5-6 з бюджетом 68,8 млн грн Він включатиме капітальний ремонт 26 камер коксування коксових батарей №5-6. Інші камери коксування цих коксових батарей будуть відновлені на наступних етапах ремонту до 2023 року. Коксові батареї №5 і №6 складаються з 61 камери коксування кожна.
 
Зараз на “Запоріжкоксі” експлуатується три коксові батареї. У 2015-2016 роках підприємство виконало капітальний ремонт коксової батареї №2 вартістю 61 млн грн.

 

 Прес-центр ПрАТ “Запоріжкокс”