У травні на маршрут вийде перший трамвай, зібраний у Запоріжжі

У Запоріжжі почали збирати перший запорізький трамвай. Роботи виконуються силами фахівців КП “Запоріжелектротранс”. Перший трамвай повинен вийти на маршрут вже у травні поточного року. Всього цього року силами

підприємства планується зібрати чотири нові трамваї. Це питання обговорювалося в ході виїзної наради, яку провів на базі КП “Запоріжелектртранс” міський голова Володимир Буряк.

 

– Один трамвайний кузов у нас вже є, розпочато збірку першого трамвая. Другий кузов практично готовий до відвантаження у Запоріжжі. Упевнений, що вже у травні перший трамвай, зібраний у нашому місті, вийде на маршрут, – сказав Володимир Буряк.

Нагадаємо, минулого року, вивчивши можливості виробничою базою КП “Запоріжелектротранс”, міською голова Володимир Буряк переконався в тому, що у підприємства є необхідне устаткування і фахівці для виконання капітальних ремонтів трамваїв, як для Запоріжжя, так і для інших міст. При цьому одразу виникла ідея організувати на базі підприємства збірку трамваїв.

Реалізація програми Володимира Буряка “Запорізький трамвай” стартувала у 2017 році. Проведені торги на закупівлю за кошти міського бюджету чотирьох трамвайних кузовів. Визначений переможець.
Вартість одного трамвайного кузова, який збирається в Калуші за чеською технологією, – більше чотирьох мільйонів гривень. Перший з них поступив в Запоріжжя у кінці березня.

У першому запорізькому трамваї встановлюється сучасна імпульсна система управління, новий вагон буде не лише сучасним, але і комфортним.

Надалі в Запоріжжі також можуть проводити збірку і капітальний ремонт трамваїв для інших міст України. Такі переговори вже ведуться. За словами генерального директора КП “Запоріжелектротранс” Юрія Папача, перші результати вже є. Зокрема підприємство виконало складання візків трамваїв для Дніпра, Миколаєва, заробивши півтора мільйони гривень.
– Виробничі потужності “Запоріжелектротранса” сьогодні дозволяють на рік виконувати капітальний ремонт дванадцяти трамваїв, збирати чотири трамваї із закуплених комплектуючих, – зазначив Юрій Папач.

Також КП “Запоріжелектротранс” може виконувати і капітальний ремонт тролейбусів. У кінці травня планується презентувати два капітально відремонтованих тролейбуса, таке завдання поставив міський голова Володимир Буряк.

Міський голова звернув увагу керівництва “Запоріжелектротранса” на стан приміщень, в якому ведеться складання нового трамвая, зажадав привести їх у порядок, забезпечити своєчасне прибирання.

Почавши збирання трамваїв, спочатку для Запоріжжя, а потім, можливо, для інших міст, “Запоріжелектротранс” зможе створити додаткові робочі місця. У підприємства з’явиться додаткове джерело доходу, не лише за рахунок перевезення пасажирів. Ще один важливий момент – міський бюджет заощадить кошти платників податків при оновленні рухомого складу електротранспорту. Зібраний у Запоріжжі трамвай коштуватиме близько шести мільйонів гривень, тобто обійдеться в два з половиною – три рази дешевше, ніж при купівлі його в інших містах.

Важливо, що трамвай запорізького виробництва буде пристосованим для перевезення людей з обмеженими можливостями.

– Час не стоїть на місці. Життя вимагає, щоб оновлені трамваї відповідали сучасним нормам, були зручними для проїзду людей з обмеженими можливостями, пенсіонерів. Це будуть перші подібні трамваї в Запоріжжі, – зазначив Володимир Буряк.

Нові трамваї планується оформити в тій же стилістиці, що і рухомий склад “Запоріжелектротранса” (автобуси, тролейбуси), придбаний минулого року.

Зазначимо, до останнього часу в Україні трамваї збирали тільки в Києві і Одесі. Тепер до них приєдналося і Запоріжжя.