Бюджетна справедливість

6 квітня, депутати фракції Опозиційного блоку в Запорізькій обласній раді підтримали проект бюджету розвитку області на 2017 рік. При цьому, опозиціонери домоглися бюджетної справедливості – розподілу коштів на важливі проекти для сільських територій.

Всього ж депутати затвердили фінансування 100 програм на суму близько 600 млн грн.
Ще на початку підготовки проекту бюджету розвитку області, фракція Опозиційного блоку відстоювала необхідність профінансувати такі напрямки, як водопостачання, водовідведення та утилізація сміття. За словами голови фракції ОБ в облраді Володимира Байди, ці питання системно не вирішувалися роками, через що, на деяких територіях склалася просто катастрофічна ситуація.

 
– Питання водовідведення, реконструкції каналізаційних споруд – це стратегічно важливі для розвитку області проекти. Але обласна влада, з року в рік, системно їх провалювала: кошти на ці проекти виділялися мізерні, а ті, які виділялися, витрачалися не в повному обсязі. Як результат – десятки об’єктів по всій області роками «заморожувалися», що негативно позначалося на поліпшенні якості життя в селах регіону, – переконаний Володимир Байда.

Однак в цьому році  крига скресла: фінансування з обласного бюджету цих напрямків у такому об’ємі –  давно не було.

Необхідні кошти передбачені на капітальний ремонт і реконструкцію водогонів в місті Бердянськ, в Якимівському, Василівському, Веселівському, Вільнянському, Запорізькому, Оріхівському, Пологівському, Приазовському районах області.

Істотні суми в проекті бюджету передбачені на фінансування очисних споруд у Більмацькому, Василівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському та Пологівському районах.

Заступник голови бюджетної комісії, депутат обласної ради від Опозиційного блоку Наталія Міхайска, коментуючи результати сесії, зазначила ще один важливий аспект затвердженого бюджету розвитку. А саме – збільшення коштів, передбачених для фінансування полігонів ТПВ.

– Ще в минулому році депутати нашої фракції звертали увагу обласної влади на проблему з утилізацією сміття в регіоні, – прокоментувала Наталія Міхайска, – Тому в цьому році, ми відстояли збільшення фінансування програм з реконструкції і будівництва полігонів, придбання необхідної техніки для утилізації сміття.

Так, на умовах співфінансування з місцевими бюджетами на будівництво полігонів і завершення раніше початих проектів, кошти в обласному бюджеті передбачені для м.Запоріжжя, Гуляйпільського району, Кам’янсько-Дніпровського району. На придбання спеціалізованої техніки (бульдозер, автогрейдер, екскаватор-навантажувач) спрямовано кошти для Мелітополя, Токмака, Великобілозерського, Кам’янсько-Дніпровського та Токмацького районів.

Разом з тим, депутати Опозиційного блоку наполягли на перерозподілі коштів обласного бюджету та за рахунок скорочення коштів, передбачених на утримання апарату облдержадміністрації, збільшити фінансування галузі охорони здоров’я в сільських районах. В результаті, додаткові кошти будуть спрямовані на ремонт операційних блоків в КЗ «Оріхівська Центральна районна лікарня», на заміну ліфта в ЦРЛ Кам’янсько-Дніпровського району. Чернігівський район отримає кошти необхідні для реконструкції будівлі районної лікарні.

Однак, на думку опозиціонерів, мало проголосувати за проект бюджету, наступним завданням стане посилення контролю за витрачання бюджетних коштів.

Ганна Кирилова