Майстер-клас Наталії Бабенко з розпису писанок

Майстер-клас Наталії Бабенко з розпису писанок

Напередодні святкування світлого свята Пасхи у прес-центрі “Журналіст” ЗОО НСЖУ для запорізьких журналістів проводився майстер – клас по розпису писанок – оберегів від відомого народного майстра Наталії Бабенко – голови громадської організації “Запорізькі кольори”.
Зустріч організувало молодіжне крило Запорізького обласного відділення НСЖУ, куратором якої є Олена Шевчук.

Наталія Бабенко розповіла про історію виникнення мистецтва розпису та фарбування яєць. Писанка – це розписане за допомогою розплавленого воску, спеціального інструменту (писачка) і фарб пташине яйце, на якому створюються певні зображення. Це мистецтво бере свій початок до християнських часів і займає головне місце в системі вірувань далеких предків – аріїв, для яких головним божеством було Сонце. І яйце – джерело зародження життя – стало символом Сонця.

Майстер-клас Наталії Бабенко з розпису писанок 1

Використання вогню (частки Сонця), воску (продукту “Божої мухи” – бджоли) при виготовленні писанки посилює її роль як символу Сонця і вважається оберегом. В Україні цей звичай з’явився дуже давно, у 10-11 віках. Наталія Бабенко розповіла про різну техніку, традиції, особливості розфарбовування і створення писанок у різних областях України. Учасники виконували свої обереги в традиційному стилі, воском по яйцю. Сама Наталія Бабенко – єдина майстриня, яка прикрашає яйця зерном. Для нанесення малюнка існує спеціальний інструмент – писачок. Перед розписом на яйце наноситься простим олівцем малюнок, по якому наноситься віск. Потім яйце занурюють у фарбу, знову малюється, і так – від світлішого до найтемнішого. Потім висушується і звільняється від воску. Оберіг готовий.
До молодих журналістів приєдналися і волонтери, які із задоволенням і фантазією розфарбовували яйця. У прес-центрі панувала творча атмосфера. Учасники майстер-класу з цікавістю і старанністю наслідували поради майстра Наталії Бабенко, і у них вийшли чудові обереги.