Поліція попереджає про відповідальність у разі недотримання правил пожежної безпеки

Працівники запорізької поліції нагадують громадянам правила пожежної безпеки на природі та закликають до дотримання норм чинного законодавства.Правоохоронці просять запоріжців та гостей області бути обачними та нагадують, що у лісових

насадженнях заборонено розводити багаття, палити, кидати непогашені сірники, недопалки – крім місць, що обладнані для цієї мети. Заборонено залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я, заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна, експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.
Також забороняється випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу.

 

За такі правопорушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Так, за статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі передбачено покарання у вигляді штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 77-1 КУпАП самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, караються накладенням штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А от знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом згідно санкції ст. 245 Кримінального кодексу України (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) передбачає штраф від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. У випадку, якщо такі дії ще й спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, термін позбавлення волі сягне від п’яти до десяти років.

Працівники поліції звертаються до жителів міста та області з проханням не порушувати чинного законодавства, своєчасно повідомляти про факти необережного поводження з вогнем. Пам’ятайте: ігнорування згаданих правил призводить до забруднення повітря продуктами горіння, пошкодження лісосмуг, лісів, унікальної заповідної рослинності, завдають значної шкоди якісному стану ґрунтів, забирає нажите довгими роками майно, оселі та нерідко і людські життя!

Відділ комунікації
поліції Запорізької області