В ЕПК презентували інноваційні засоби діагностики якості освіти

В Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету відбулась Регіональна науково-практична конференція «Засоби діагностики якості освіти». Участь у заході взяли директори, їх заступники та викладачі

ВНЗ I-II рівнів акредитації Запорізького регіону (Економіко-правничого коледжу ЗНУ, Запорізького педагогічного коледжу, Запорізького авіаційного коледжу, Запорізького медичного коледжу, Запорізького металургійного коледжу ЗДІА, Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Бердянського державного педагогічного університету), а також завідувач кафедри андрагогіки Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Валентин Приходько та головний спеціаліст відділу позашкільної, вищої освіти та інтернатних закладів Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Галина Прийменко.
Директор Економіко-правничого коледжу ЗНУ Олена Грибанова привітала усіх присутніх і відзначила, що тематика доповідей доводить їх актуальність, інноваційність та закликала розвивати науку, працювати над утіленням наукових досліджень у практику задля підвищення якості освіти. Відзначила Олена Євгеніївна і здобутки коледжу в науково-методичній, організаційній роботі, а також розповіла про нові напрямки роботи – проектну діяльність студентів, зокрема їх участь у конкурсах «Дубовка-перезавантаження», «Епіцентр студентських ініціатив», «Ми – це місто» та активне застосування електронних засобів навчання перш за все через систему електронного забезпечення навчання Moodle.

 

Під час пленарного засідання конференції жваві дискусії були присвячені обговоренню можливостей і переваг використання автоматизованої інформаційно-аналітичної програми VARIANT та інших прикладних програм моніторингу якості освітньої діяльності, які допомагають в управлінні й організації діяльності навчальних закладів. Також науковці розглянули питання системи оцінки компетенцій та результатів навчання студентів вищого навчального закладу, систему внутрішнього забезпечення якості освіти та розробку кваліметричної моделі діяльності викладача на навчальному занятті.
Фахівці також презентували алгоритм підготовки і проведення заняття, наголосивши на важливості особистісно-орієнтованого підходу в підготовці учнів, використанні інноваційних технологій, організації самостійної роботи та уникнення суб’єктивізму якості роботи викладачів. На заході обговорили аналіз останніх досліджень і публікацій, методологічне та загальнонаукове значення сучасних форм і методів контролю знань студентів, перспективи використання результатів дослідження засобів діагностики якості освіти.

Робота учасників конференції продовжилася за трьома секційними напрямками: сучасні форми й методи контролю знань студентів, вимоги до оцінювання якості освітньої та професійної підготовки молодших спеціалістів під час державної атестації випускників та електронні засоби діагностики навчальних досягнень студентів (автоматизовані системи діагностики).
За результатами роботи конференції буде опублікований збірник матеріалів.

Прес-служба ЗНУ