Молодий стариган «Дубовий Гай» відсвяткував 58-річчя!

Молодий стариган «Дубовий Гай» відсвяткував 58-річчя!

Анастасія Шевченко (текст, фото)

Дитячий сміх, повітряні кульки на горизонті, майстер-класи, танці та весела концертна програма – все це очікувало на запоріжців. «Дубовий Гай» сміявся, грав яскравими барвами весняного настрою, вітаючи присутніх тихимшепотом трав.

 9274

Молодий стариган, – так лагідно, з любов’ю називають парк запоріжці. Скільки часу необхідно для того, щоб заполонити серця городян? З абсолютною упевненістю відповімо – 58 років! Саме 58-річчя святкував всіма любий парк…
Суботній вечір порадував не тільки любителів природи та усамітнення в просторах «Дубового Гаю», а й непосидючу молодь. 6 травня запам’ятається на довго, учасники свята з нетерпінням очікуватимуть наступних іменинів!

 О 16:00 на головній галявині Дубового Гаю на запоріжців очікувала неперевершена програма й тепле сонечко…Танцювальні, родинні «кулінарні», дитячі кулінарні конкурси зібрали навколо сцени пошановувачів. Вуха запоріжців радували талановиті вокалісти Данило Соловйов, Кіра Андрієнко, Олексій Ворожеєв, Анна Іванова, Анна Верховна, Надія Кірда, Софія Ешфорд, Олександр Коваленко. Справжньою несподіванкою став виступ Сергія Соловйова, оскільки співак виконав авторську пісню «Щастя». Шквал аплодисментів не забарився!

Свято було організовано на високому рівні, містяни залишились задоволеними.
«Головна мета колективу парку й моя особисто – робити родинний й особистий відпочинок мешканців і гостей Запоріжжя ще приємнішим, захоплюючим і комплекснішим. Саме тому, спільно з волонтерами та партнерами ми проводимо кожні вихідні по декілька великих заходів, і, судячи з посмішок і щирих слів подяки думаємо – нам це вдається. Так само, сподіваємось, більшості присутніх сподобався й цьогорічний День народження «Дубовки» ще більше, ніж нам», – розповів менеджер з заходів «Дубовки» Олександр Кахай.

  Йдучи «Дубовкою», не можна було оминути жодного майстер-класу, лекторію, ярмарку рукоділля, містечка виробів. Океан позитиву брав в полон! Дізнаймося ж, як відгукуються самі учасники про захід…
    Нашу увагу привернула доброзичлива жінка Олександра Ненька, яка від щирого серця дарувала віночки. Майстриня розповіла, що почала плести віночки ненароком: збираючи онуку на свято, Олександра сплела віночок…і, як-то кажуть, пішло-поїхало. Дійсно, віночки неперевершені, про що й свідчила юрба людей, яка оповила з усіх боків райський куточок майстрині.

9291
«Сьогодні на цьому чудовому святі я разом з онуками. Атмосфера чудова, все для дітей: веселі конкурси, естафети, розважальна програма, безкоштовні майстер-класи. Концерт нам також дуже сподобався, ви тільки подивіться на усмішки дітей, тут і без слів зрозуміле їх щастя», – розповіла майстриня Олександра Ненька.
Неможливо було оминути й інноваційний майстер-клас 3D – моделювання організації «БуПи». В процесі дискусії з організаторами майстер-класу, стало відомо, що вони вже не вперше брали участь в заходах міського масштабу, які проводились в «Дубовці», зокрема в «Spring fest», який, на думку учасників, був масштабнішим, ніж «День народження».

  «Основна мета участі в сьогоднішньому заході – ознайомити запоріжців з нашим специфічним товаром. З кожним заходом рівень зацікавленості все більше й більше,- зазначив представник організації «БуПи» – щодо проведення свята, то рівень організації на високому рівні, організатори дуже плідно попрацювали. Чесно кажучи, травень для «Дубового Гаю» розпочався дуже вдало, ми давно не бачили подібного в Запоріжжі. Атмосфера на святі була класна, оскільки її створювали самі гості свята, важко було помітити когось без посмішки. І це круто»,- додав він.

  Мехенді — мистецтво розпису тіла хною сьогодні широко розповсюджене в усьому світі, Запоріжжя не стало виключенням. Знайшлося багато поціновувачів цього таємничого мистецтва. Як ніхто інший знає свою справу майстриня мехенді Поліна Топоркова. Дівчина розповіла, розпис тіла вважається таким же древнім як і саме людство. З давніх часів малюнки на шкірі людини мали ритуальне значення. Їх використовували як талісман: наносили для захисту, лікування, принадження удачі, підкреслення свого статусу. Зараз же це не просто мова тіла, а й спосіб доповнення свого образу, або навпаки прагнення до невеличких змін.

9306

«Сьогодні помітила, що дівчата найчастіше обирають більш об’ємні, та, тим часом й романтичні, лагідні, жіночні малюнки, натомість хлопці, юнаки тяжіють до лаконічності»,- поділилася Поліна Топоркова.
На наше питання щодо рівня проведення свята та загальної атмосфери, майстриня відповіла: «Захід пройшов дуже вдало, організатори гарно попрацювали, програма була насиченою та цікавою. Щодо очікувань, то результат їх перевершив. Особисто я очікувала, що буде лише декілька колективів та конкурсів, однак свято вийшло доволі масштабним, і, судячи з відгуків запоріжців, сподобалося не тільки мені. Найголовніше, що хотілося б виокремити, те, що для дітей була напрочуд весела розважальна програма, вони були щасливі, посміхалися, танцювали, підспівували аніматорам, а це, як на мене, найголовніший показник».

Апофеоз контрастів брав у полон, дитячі посмішки, пісні, танці, ноги самі вели в «пляс», чудові вокальні номери – все це у нашому любому місті Запоріжжі, у найулюбленішому парку «Дубовому Гаю». Ми власноруч створюємо атмосферу, змінюємо наше місто на краще! З Днем народження, «Дубовко», цвіти та процвітай, най твої простори заповнюються дитячим сміхом!

9284

Історична довідка:

Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий Гай» офіційно було відкрито 1 травня 1959 року рішенням Державного комітету УРСР по охороні природи на базі існуючих зелених насаджень у 1956 році. Але ця місцевість була популярною ще в позаминулому столітті – під тутешніми дубами полюбляли відпочивати запорожці. Ще раніше, до революції, місцевість в районі нинішнього парку так і називалася через велику кількість висаджених дубів, через що й було вирішено залишити дану назву.
В цей час парк стає центральним місцем масових гулянь і відпочинку робітничого класу, починається додатковий благоустрій всієї території — прокладаються алеї, викорчовуються чагарники, через річку Московку перекидають пішохідні містки. Зводяться малі архітектурні форми — фонтани й альтанки в стилі «сталінського ампіру», літній кінотеатр. З нещодавно зведеної головної сцени час-від-часу лунає сучасна музика, в тому числі, й напів-підвальний джаз.

За давньою легендою, яку корінні містяни передають з вуст в вуста, ці дуби посадили запорозькі козаки в пам’ять про зруйновану Запорозьку Січ. Старі люди переповідають, що запорожці зі сльозами на очах саджали молоденькі деревця.

Нове життя «Дубового Гаю» почалося наприкінці 2013 року. Було значно оновлено містечко атракціонів, збудовано та відремонтовано нові спортивні та дитячі майданчики, розміщено більчатні, збільшено парковий фонд фауни та флори.