У Запоріжжі проходять традиційні польські дні „POD JEDNYM NIEBEM”

Вже не перший рік у травні в Запоріжжі проходять Дні польської культури.  В День Європи у Запоріжжі, у неділю, 14 травня, на пл. Фестивальній польські товариства Запоріжжя візьмуть активну участь у роботі

„Європейського містечка” – це одночасно будуть і акції Днів польської культури „ POD JEDNYM NIEBEM”. Урочисте відкриття – о 12.00. У святково прикрашених національною символікою країн Європи наметах на гостей свята чекатимуть знайомства з костюмами, традиціями, історією, культурою та кухнею різних народів. Можна буде зробити популярні зараз селфі з елементами народних костюмів, взяти участь у вікторинах.

 

        Також, у день Європи у Запоріжжі, у неділю, 14 травня, у палаці культури „Титан” (вул. Перемоги, 131; зупинка міського транспорту: вул. Гагаріна) відбудеться традиційний Міжнародний фестиваль-конкурс „Хортиця – серце Європи. POD JEDNYM NIEBEM”, організований ВГО „Талановиті діти України” (віце-президент  Людмила Пісковська) та Запорізьким товариством польської культури ім. святого Іоанна Павла ІІ (голова Анна Макушинська) за підтримки Міністерства культури України, управління культури та мистецтв Запорізької міськради та Генерального консульства  республіки Польща  в Україні (м. Харків).

    17-21 травня в Запоріжжі пройде Перший дитячий міжнародний турнір з гандболу міст-побратимів Вроцлава та Запоріжжя „Дружба без кордонів”. Турнір, що відбуватиметься у спортивному комплексі „ЗТР” (Дніпровське шоссе, 3), присвячений великим гандболістам України та Польщі.

    Вроцлав – місто в Польщі. Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. У 2016 році місто було культурною столицею Європи. У Вроцлаві проходили матчі „Євро 2012”, у 2017 році в місті проходитимуть „Всесвітні Ігри”. Зараз встановлюються тісні стосунки між Запоріжжям та Вроцлавом, вони практично вже готові стати містами-побратимами.