ПАТ "Запоріжсталь" встановив безконусне завантажувальне облаштування Danieli Corus на доменну піч № 3

ПАТ “Запоріжсталь” у рамках екологічної реконструкції доменної печі № 3 завершив установку завантажувального облаштування лоткового типу. Безконусне завантажувальне облаштування (БЗУ) компанії Danieli Corus

підвищить продуктивність доменної печі, а також забезпечить оптимальний баланс і контроль розподілу сировини на рівні засыпи шихти. Вартість устаткування складає більше 165 млн гривен.

 

Перевагою цього БЗУ перед традиційними трихконусними завантажувальними пристроями є забезпечення рівномірності завантаження шихтовых матеріалів і, як наслідок, отримання заданого профілю засипу. Усе це дозволить знизити питому витрату коксу до 15 кг на тонні чавуну і підвищити продуктивність печі на 5%.

“У реконструкції доменної печі № 3 ми застосовуємо найсучасніші технології і рішення, використовуємо устаткування кращих світових виробників. Це наш єдиний підхід до реконструкції і модернізації комбінату, який дозволяє системно підвищувати ефективність виробництва”, ‑ відмітив Генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Ростислав Шурма.

Також БЗУ обладнане системами пилепригнічення і аспірації приймальної воронки для зниження пилення під час завантаження шихти в домну.

Відмітнною особливістю цього агрегату є устаткування усіх його механізмів системою гідроприводів, що забезпечує високу надійність і ефективність роботи. БЗУ також обладнано автоматизованою системою управління завантаження доменної печі, що забезпечить моніторинг і контроль виробничого процесу в режимі реального часу.

Інноваційні технології, застосовані при реконструкції ДП № 3, скоротили терміни її проведення. Застосування крупновузлового складання в проекті реконструкції доменної печі стало феноменом в промисловому будівництві України. Проекти такого рівня в Україні зазвичай реалізовувалися впродовж півтора років, ПАТ “Запоріжсталь” планує провести реконструкцію печі за півроку. Інвестиції комбінату в екологічну реконструкцію ДП № 3 – близько 1,5 млрд гривен.

Прес-центр ПАТ “Запоріжсталь”