Спільні навчання

Рятувальники спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели навчання по безпечному поводженню в екосистемах. З настанням довгоочікуваного

весняного потепління рятувальники стикаються з проблемою порушення людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки.

 

З початку 2017 року турбує різке збільшення пожеж в екосистемах області їх виникло 418, на загальній площі майже 100 га, що в 2,5 рази більше чим в аналогічний період 2016 року – 177 пожеж, з них на території лісгоспів виникло 10 пожеж на загальній площі 16 га (4 – пожежі, також збільшення в 2,5 рази).

11 травня спеціалісти Служби порятунку спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели навчання особового складу на оперативне та якісне реагування під час пожеж в екосистемах. До заходу також долучилися журналісти регіональних засобів масової інформації.
У рамках навчань, бійці ДСНС ліквідували імітовану пожежу у лісі, спричинену людською необачністю, після чого головний спеціаліст Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Дмитро Костюк показав близько десяти різноманітних способів, як правильно та безпечно розпалювати багаття на відкритій території для того, щоб не нанести непоправної шкоди природному середовищу й не наразити власне життя на небезпеку.

«Дуже важливо розширювати свідомість населення, особливо у питаннях власної безпеки і збереження довкілля. Тому, інформування громадськості та постійна профілактика – це завдання не тільки Державної служби з надзвичайних ситуацій, але й кожного громадянина, бо тільки разом ми зможемо змінити світ на краще», – зазначив начальник управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Запорізькій області полковник служби цивільного захисту Сергій Шило.

Шановні громадяни! Не допускайте необережності у поводженні з вогнем. У випадку, якщо ви помітили, що пожежа тільки починається, наприклад, невелике загоряння трави, спробуйте загасити його самотужки. Іноді досить просто затоптати полум’я або збити гілками листяних порід дерев, закидати піском чи ґрунтом. Після цього варто почекати і переконатися, що трава або підстилка не жевріють, інакше вогонь може розгорітись знову.

Прес-служба ГУ ДСНС України у Запорізькій області