Запорізька обласна філармонія відкриває світ краси і гармонії

Підвести підсумки творчої діяльності в 77 концертному і 60 симфонічному сезонах в прес-центр “Журналіст” ЗОО НСЖУ прийшли завжди бажані гості – діячі культури і мистецтва: Ірина Конорєва, генеральний директор

Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України; Ольга Беженар, художній керівник філармонії, заслужена артистка України; В’ячеслав Редя, головний диригент академічного симфонічного оркестру обласної філармонії, народний артист України; Сергій Черногор, головний хормейстер козацького ансамблю пісні і танцю “Запорожці” філармонії.

 

     Ювілейні 77 концертного і 60 симфонічного сезонів віддалися як, втім, і завжди. 300 проведених культурно-масових заходів  були творчо насиченими, різноплановими, яскравими. 45 тисяч глядачів, з яких 22 тисячі, – дитячо-юнацька аудиторія, це результат професіоналізму і затребуваності Запорізького філармонічного мистецтва.

Цього року любителям музики було представлено 15 концертних програм, 8 постановок казок для дітей. У рамках проекту “Філармонія – дітям” проходили недільні зустрічі для дітей і дорослих за участю симфонічного оркестру. А ще 117 гастрольних виїзних і творчих благодійних заходів, презентація  фестивалю духовної музики “Благоfest” і проведення традиційного вже ХVII Міжнародного фестивалю дитячої і юнацької виконавчої творчості “Акорди Хортиці”.

       Знаковою подією сезону, що йде, був виступ ансамблю бандуристів “Божена” під керівництвом Ольги Беженар в Колонному залі ім. Н.В. Лисенко Національної філармонії України з програмою “Bandura Style”.

На сцені філармонії можна було послухати віртуозне виконання кращих музикантів України і закордону – скрипалів, піаністів, віолончелістів, диригентів і так далі.
       З розмахом цього року пройшли Дні національної культури України.  Наше місто з гастрольним туром відвідало Національна заслужена капела бандуристів ім. м. Майбороды, а Київська муніципальна академія танцю ім. С. Лифаря подарувала запорізькому глядачеві “Вечір українського балету”.

      Яскравою ландшафтною постановкою “Покровський ярмарків” знову здивував ансамбль пісні і танцю “Запорожці”. А 19 травня колектив прикмет участь у Всеукраїнському фестивалі “Козакфест” з постановкою “Запожець за Дунаєм”.

Велику підтримку філармонії надає Запорізька обласна Рада і облдержадміністрація. Це фінансування проведення концертних програм для дітей з метою патріотичного виховання і постановки нових проектів “Філармонія – селянам”. Це  комфортні умови у відремонтованому концертному залі. А сучасне  концертне устаткування і унікальні аккустические можливості залу вражають навіть зарубіжних гастролерів і дозволяють бути одним з кращих філармонічних залів України.
       Керівництво обласної філармонії дбайливо відноситься до воїнів АТО, малозабезпечених верств населення, ветеранів журналістики. Усі вони постійні гості концертного залу.

Добігає кінця сезон нинішній, а В’ячеслав Редя вже обмірковує нову програму.
       Про що мріє маестро? Познайомити запорожців з 2-ою симфонією Рєйнгольда Глиера “Запорізькі козаки”, дати відчути український колорит  симфонії Володимира Зубицкого “Єднання” у виконанні оркестру і смешаного хору.
       Ірина Конорєва, у свою чергу, готує до відкриття нового сезону сюрприз – відкриття у філармонії музею музичних інструментів.
       А вже з квітня цього року стартував пілотний проект – в Запорізькій обласній філармонії можна оформити “Шлюб за добу”. І 12 пар вже скористалися такою можливістю.

Керівництво філармонії планує у літку проводити серію концертів на узбережжі Азовського моря. Тому, відпочиваючи на базах відпочинку, запорожці матимуть можливість слухати прекрасну музику у виконанні улюблених артистів і музикантів.

       Елена Морозова, фото Світлани Костюк