R500: новий подих молодіжної наснаги

R500: новий подих молодіжної наснаги

Анастасія Шевченко (текст, фото)

Площа Маяковського тиждень гула, сміялась, гомоніла дитячим сміхом. Ось і досяг піку «Тиждень молоді R500».

Насичена розважальна програма, івенти, квести, змагання, кіно під відкритим небом, дитяча анімація – все надовго запам’ятається запоріжцям. В перший день Тижня, 8 травня, на гостей чекав майстер-клас з брейк-дансу, лекторій на тему: «Унікальність, істинність та практичність Біблії сьогодні», вечірня дитяча анімація та зона активного відпочинку. Вівторок здивував літературним вечором «Весна прийшла» та активним квестом від організації «От винта. Активный отдых в Украине».

 

IMG 9468
З середи по п’ятницю проходили квести, виступи музичної групи, вуличні лекторії спікера Владислава Нагорного на тему: «Реформація починається з мене», Олександра Нагорного на тему: «Як реформація вплинула на економіку розвинених країн», Віталія Марченка – «Реформація або нескучне християнство».

IMG 9405
Дійсно, проблема культуротворчості людини, її соціокультурного буття, морального світу стала визначальною не лише для західноєвропейської наукової думки, а й для української. Вітчизняні мислителі, діячі, митці постренесансного часу розвивали ідеї гуманістичного антропоцентризму з його трактуванням людини як найвищої цінності, обґрунтовували самоутвердження особистості в земному втіленні, необхідність її творчого самовдосконалення.
Вивчення феномену реформаційних змін в культуротворчості України не лише заповнює прогалини у вітчизняному культурологічному, філософському й релігійному розвиткові, але й сприяє кращому усвідомленню джерел виникнення і наслідків наступного феномена української культури — напрямку «козацьке» бароко, показує нинішній країні досвід поєднання української та західноєвропейської традицій у живий синтез, дає нам усвідомлення себе законним членом європейської культурної спільноти.
Без осмислення неможливо зрозуміти суть подальших духовно-культурних процесів в Україні.
Площа Маяковського вкотре зібрала запоріжців в теплій дружній атмосфері, цінуймо кожну мить життя!

ПРО ПРОЕКТ R500
У 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації; до них можуть долучитись і українці.
Завдання організації — перетворити теперішні можливості на справжній громадський рух, познайомити українців із життєвими цінностями Реформації, закликати до оновлення всіх сторін особистого й суспільного життя згідно з біблійними принципами.