Медіаграмотність опановують майбутні модельєри та дизайнери

Тренінг з медіаграмотності для учнів Запорізького вищого професійного училища моди та стилю провела   член правління і член секретаріату ЗОО НСЖУ, виконуюча обов’язки головного редактора  газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна.

Захід відбувся в рамках ініційованого   Запорізькою обласною організацією національної спілки журналістів України   проекту «Медіаграмотність:  молодь обізнана у інформаційній безпеці».
Заняття для майбутніх модельєрів та дизайнерів пройшло  у крeативній та інтeрактивній формі з малюнками, прeзeнтаціями, командною роботою.

 

Вправи  щодо ілюзій сприйняття, запропоновані ведучою тренінгу, наочно продемонстрували   учасникам заходу  неоднозначність світу навколо нас і інформації про цей світ. Вони зійшлися на думці, що висновки, які ми робимо, спостерігаючи різні явища, залежать, в першу чергу, від ракурсу і точки зору, з яких ми їх досліджуємо. І почасти зміна непомітного на перший погляд  акценту  призводить до серйозної деформації уявлення в цілому. Саме цим  і користуються інформаційні маніпулятори, спонукаючи нас до прийняття помилкових рішень.
Протистояти їм можна лише застосовуючи критичне мислення.

Учасники тренінгу під керівництвом ведучої  опрацювали  та засвоїли  алгоритм свідомого прийняття рішення на основі критичного мислення.  Найважчим виявився  критичний аналіз власних індивідуальних упереджень, і учасники отримали від тренерки поради щодо  самодіагностики з цієї проблеми, своєрідного самоопитування  «Чи мислю я критично, логічно та самостійно?».
Було дуже цікаво, – поділилася враженнями викладач училища Наталя Бабаєва. -Отримані на цьому тренінгу навички стануть у нагоді. Адже сьогодні на нас виливається шалений потік різноманітної інформації. І вкрай важливо  кожному з нас навчитися розпізнавати правдиві повідомлення  від маніпулятивних.

ЗОО НСЖУ планує продовжити роботу щодо підвищення медіаграмотності молоді. Зокрема, передбачається проведення  відповідних тренінгів у вишах, на підприємствах та у військових підрозділах.

Прес-центр ЗОО НСЖ