Рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти» в рамках широкомасштабного заходу «Сильна родина – міцна країна»

13 травня на площі Маяковського відбувся широкомасштабний захід соціального спрямування «Сильна родина – міцна країна». Організатори, якими виступили Запорізький обласний центр соціальних служб для сім`ї, запросили до участі у заході й рятувальників.
В рамках «Сильна родина – міцна країна» вогнеборці провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти», головна мета якої – подарувати дітям свято та звернути увагу на необхідність дотримання правил безпеки життєдіяльності влітку. Особливої актуальності це питання набуває напередодні канікул, коли діти залишаються без догляду вчителів та батьків.

Рятувальники приготували для своїх маленьких гостей конкурсну програму. А саме – різноманітні вікторини на тему безпеки життєдіяльності, під час яких діти згадали, як слід поводитись в екстремальних ситуаціях.

Крім того, на головному екрані площі постійно транслювалися мультфільми «Фокс і Трот поспішають на допомогу» від соціального партнеру Групи компаній «Фокстрот» соціального проекту «Школа безпеки» під гаслом «Комфортно там, де безпечно». Після чого дітлахи проявили неабиякі творчі здібності під час конкурсів малюнку на асфальті «ДСНС очима дітей» та по мотивам мультфільму «Фокс і Трот». У малечі виявилась чудова нагода пофантазувати і зобразити Службу порятунку та основні аспекти безпеки життєдіяльності, такими якими вони постають у їх дитячій уяві. Усі переможці отримали пам’ятні подарунки від Головного управління ДСНС області та бренду «Фокстрот».

На території працював консультаційний центр, в якому громадяни отримали кваліфіковані відповіді на питання, що стосуються правил поведінки при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів. Під час інтерактивних майстер-класів спеціалісти науково-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності розповіли дітям про засоби індивідуального захисту органів дихання та покровів шкіри. Молодь на практиці побачила, як використовуються засоби захисту та мали змогу спробувати вдягти їх на себе, а також самостійно виготовити ватно-марлеву пов’язку.
Також дітлахи мали змогу не просто на власні очі побачити пожежну машину, але й посидіти в ній та приміряти бойовий одяг, щоб відчути себе справжнім рятувальником.

Рятувальники не перший рік збирають жителів міста на Всеукраїнську громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти», дарують радість і посмішки запоріжцям та гостям міста. Крім того, це чудовий спосіб ще раз нагадати людям про правила безпеки, яких необхідно дотримуватися, щоб зберегти власне життя, а також життя своїх рідних та близьких.