Еко Форум 2017 в Запоріжжі: плани і очікування

У вівторок, 16 травня, в Запоріжжі Агентство регіональних ініціатив організувало круглий стіл, присвячений 1-у екологічному форуму, проведення якого намічене на кінець травня 2017 року.

– Екологічна проблематика є наскрізною у безлічі виступів, так чи інакше пов’язаних із Запоріжжям. Але більшість подібних виступів, на жаль, носять спекулятивний характер, – сказав, звертаючись до присутніх керівник Агентства регіональних ініціатив Олександр Павлов. – У цьому сенсі екологічний форум – це можливість поговорити на задану тему виключно в діловому, конструктивному ключі.

 

Цю думку повністю розділяє заступник запорізького міського голови Валерій Еделєв.

– Одне з головних завдань форуму полягає в тому, щоб зібрати в одному місці, для діалогу, основних гравців екологічного ринку. А це представники великих промислових підприємств – основних забрудників довкілля; бізнес, який займається розробкою і випуском устаткування, техніки і технологій, що безпосередньо пов’язаних з природоохоронною діяльністю, мають високі екологічні стандарти, і громадськість.

За словами Валерія Еделєва, форум складатиметься з двох основних потоків. Перший надасть можливість великим підприємствам розповісти про ті інновації, які вони застосовують для зниження шкідливих викидів. Другий потік – це майданчик для виробників устаткування і технологій, що підвищують екологічність виробництва, покращують якість довкілля.

У рамках цього потоку запланована робота шести секцій. Це газоочищення, очищення промислових і побутових стоків, енергозбереження, боротьба з карантинними рослинами, переробка сміття і, нарешті, діалог між місцевою і центральною владою, спрямований на передачу частини повноважень в плані контролю за діяльністю підприємств-забрудників на місцевий рівень.
Той меморандум, який на сьогодні підписаний між міською виконавчою владою і рядом заводів міста, базується виключно на добрій волі директорів підприємств і авторитеті мера Запоріжжя Володимира Буряка. Нам же необхідно, щоб частина повноважень по контролю і накладенню стягнень на порушників екологічних норм були повернені місту, – пояснив Валерій Еделєв.

Анонсуючи Еко Форум, заступник міського голови повідомив, що ще одним важливим завданням цього заходу є підвищення екологічної культури в суспільстві, виховання молодого покоління. З цією метою, додав він, в роботі форуму візьмуть участь учні шкіл і ліцеїв з екологічним ухилом, а також студенти профільних факультетів запорізьких внз.
Президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов розповів про масштаби прийдешнього форуму.

– Експозиційний майданчик складе близько 6 тис. кв. м, – повідомив він. – Очікується понад 70 експонентів і близько 100 експертів з різних країн. У їх числі Tesla – Motors, дві французькі компанії, які займаються переробкою сміття, ряд інших зарубіжних і вітчизняних інноваційних підприємств. За нашими розрахунками, на Еко Форумі побувають понад 2,5 тис. відвідувачів.

 Заступник голови комісії з питань екології Запорізької міської ради Микола Силін виділив ще одно напрям екологічного розвитку, про який має сенс говорити на форумі. Це використання відходів промислового виробництва в дорожньому будівництві.

– Якщо відходи доменного виробництва ще якось знаходять своє застосування, то шлаки сталеплавильного виробництва залишаються незатребуваними, – сказав він. – А тим часом в Європі, куди ми йдемо, такі промислові відвали як Балка Середня просто не існують. Там все йде в переробку і нерідко якраз для прокладення нових сучасних доріг.
У контексті великих підприємств-забрудників глава громадської ради при виконавському комітеті Запорізької міської ради Катерина Акула акцентувала увагу присутніх на тому, що величезний пласт малих і середніх підприємств, а також транспорт вимагають до себе не менш пильної уваги з боку контролюючих органів і громадськості.

Але головне, резюмувала вона, щоб кожен, хто побуває на Еко Форумі, виніс для себе відчуття твердої перспективи поетапного поліпшення екологічної ситуації в Запоріжжі і Україні. Щоб виникло розуміння, як діяти. Щоб діалог завершився поетапним планом роботи для усіх учасників цього процесу.

Залишається додати, що Еко Форум 2017 відкриється 30 травня в 9.00 у виставковому комплексі “Козак-Палац” і розрахований на три дні плідної роботи.