Місто Z, злітай разом з Євгенією Капітановою!

Місто Z, злітай разом з Євгенією Капітановою!

Анастасія Шевченко

Коли не знаєш, в яку сторону рухатися, – треба йти на Любов! У всіх бувають важкі часи, періоди втрат. В моменти усамітнення з самим собою людині потрібен причал.

Вона надихає, нагадує, що за кожною невдачею настає успіх, каміння на життєвому шляху невдовзі перетвориться на рівну дорогу, за найтемнішою ніччю настане світанок. Вона пише про те, що кожен з нас має сили та душевне сяйво, яке переможе тьму, розізб’є каміння вшент та освітить сяйвом душевної краси шлях у майбутнє! Євгенія Капітанова – автор книги «Злітай!», талановита письменниця, яка змогла злетіти, розправивши крила, поговорити зі своєю душею…

 

jsKBkgI74Io
Пані Євгеніє, вітаю Вас! Дуже дякую, що знайшли час поспілкуватися з нами!
– Як вам вдається витати на гранях добра та зла, магії та реальності, любові та ненависті?
– Коли розумієш, что все, що ми називаємо добром та злом, в більшій мірі, умовно, то ці поняття починають сприйматися, як градація кольлорів на палітрі одного цілого, а не як протилежності. І тому роман вийшов таким наповненим – набагато цікавіше оперувати відтінками багатьох почуттів, ніж виключно позитивним або негативним героєм. Це ж відноситься і до любові-ненависті.
Що стосується магії і реалій, то дуже багато чудес відбувається кожен день в наших життях, і коли конкретна людина вчиться помічати це – в його сприйнятті ці межі розмиваються. Так сталося зі мною, і це розуміння я привношу в тексти. Мова йде не про ритуали і амулети, а про звичайну увагу до природи, до балансу життя на планеті, до того, що благополуччя все-таки домінує, і все завжди відбувається на краще.
– В якій мірі відображено і зіграло свою роль ваше виховання, освіта і спосіб життя в книзі?
Відсотків на 95%. Сила цієї книги – в її достовірності. Іноді я замислююся, що, можливо, всі ці речі трапилися зі мною тільки для того, щоб бути записаними. Цілком вірогідна гіпотеза
– Герої вашої книги – близькі для вас люди (друзі, родичі, знайомі) чи це сприйняття вами дійсності?
І сприйняття, і деякі колоритні знайомці, відображені через призму цього самого сприйняття.
– Як ви вважаєте, всі талановиті люди трохи божевільні?
Більшість! Причина, найчастіше – в підвищеній чутливості, яка дає можливість проникати глибоко в життя в процесі творчості. Як Ван Гог, який перебував в апофеозі, малюючи свої картини. І з іншого боку, – у нерозумінні того, як можна привнести цю солодкість, щастя в повсякденне життя. Виникає жорсткий контраст, і це дійсно може звести з розуму. Коли не знаєш, як перенести ці почуття зі сцени чи з картини в життя – надмірна чутливість може здатися не дарунком, а покаранням. В тому числі і для читачів, яких талановитий, але нещасний автор може ввести в депресію, – витончено виписаними стражданнями без надії на хепі-енд, – так там і залишити. А якщо людина творчості трохи ексцентрична і при цьому радісна, сповнена любові у своїй творчості і бутті – вона не божевільна, вона – мудрець! 🙂
– У книзі багато любові, значущості і душі. Душа-це дзеркало людини. Чи ціле ваше дзеркало душі?
– Якщо брати в якості критерію те, про що ми говорили раніше – радісність, відчуття сенсу та цінності кожного дня, свободу, любов, – то так, цілком. Втім, я давно не займаюся самоаналізом, а просто ціную все, що є в мені.
– Євгеніє, ви ведете e-mail розсилку «Сніданок для душі», в якому ділитесь з читачами своїми думками, почуттями, чим і надихаєте їх. А який він, ваш ідеальний сніданок для душі, який надихає вас на весь день?
– Зловити деяке нове розуміння про життя і глибоко, соковито, плідно обговорити його з близьким другом. В приємній обстановці і найкращому настрої. Це дійсно класний сніданок для душі.
– Які ваші творчі плани?
– Зараз у процесі видання книга «Курс здорової легковажності» – це такий кумедний «підручник» гарного настрою: як до нього прийти і там залишитися? Книга написана у співавторстві з прекрасною дівчиною, однодумицею, яка на практиці також прийшла до розуміння, що просто бути щасливим – це, виявляється, не нудно. Ми написали цей посібник, включивши туди все те, що ми знаємо про щастя. Вийшло легко і доступно. Далі, після «відпустки» планую почати працювати над тим, щоб перетворити свої щоденники в щиру, тонку, місцями іронічну книгу про те, що насправді являє собою внутрішній світ молодої і талановитої жінки. У мене все задокументовано!
– Чудові плани, з нетерпінням чекатимемо виходу в світ вашої нової книги! Скажіть, чи дружили б ви зі своїм двійником?
– Мм, так! Це цікава людина, місцями, звичайно, незручна, незрозуміла, як і багато хто, хто не особливо прагне догоджати, але приємна; ми на одній хвилі, і у нас однакові бажання в житті. Це була б плідна співтворчість, і до того ж, завжди було цікаво, чи підійде до мого обличчя «мальчукова» стрижка. Це вдалий шанс перевірити!
– Чи є у вас особистий рецепт успіху? Розкрийте таємницю успіху…
– Цей рецепт складається з багатьох інгредієнтів, і все ще уточнюється. Якщо виділити найбільш важливі елементи, які вже відкриті, так це: не шукати складних шляхів, слідувати за своїм натхненням, бути справжньою, спілкуватися з однодумцями, знаходити якомога більше причин для сміху і радості, і іноді.. часто.. майже завжди.. :))) ігнорувати думку оточуючих про те, хто ти такий і що ти робиш, бо ти-це ти!
-Дякуємо Євгеніє, з нетерпінням чекатимемо виходу в світ вашої нової книги! Успіхів, творчого натхнення, а ми ж поки навчатимемося літати!

PnpGu7koQHk

 

Цитати, що надихають:
Якщо ваша розповідь правдива, ви не можете помилятися. (Джек Керуак)
Не питай, що потребує світ. Краще запитай себе, що повертає тебе до життя. Світу потрібні ті, хто повернувся. (Говард Турман)
Потрібно любити – любити як можна більше, бо в любові і полягає справжня сила, і хто багато любить, той багато робить і на багато що здатний, і що робиться з любов’ю, то робиться добре. (Вінсент Ван Гог)