У Запоріжжі „Всесвітній день вишиванки” відзначать ходою та музичною програмою

18 травня, у четвер, українці всього світу відзначатимуть „Всесвітній день вишиванки” – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Свято відзначається

щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

 

     В Запоріжжі громадські організації за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації вирішили поєднатися та провести 18 травня о 18.30 урочисту ходу у вишиванках. Її маршрут від будівлі міськради до площі Героїв Революції Гідності біля облдержадміністрації. Після завершення ходи пройде невеличкий концерт за участю вихованців Запорізької дитячої музичної школи №5, самодіяльних артистів. Будуть діяти фотозони, на учасників акції чекають творчі сюрпризи.

    Про це, а також і про те, що хода у вишиванках в обласному центрі відбувається з 2006 року, розповіли на прес-конференції в обласному медіацентрі організатори відзначення „Всесвітнього дня вишиванки” у Запоріжжі.

    Організатори свята розповіли, що ідею акції „Всесвітній день вишиванки” у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до міжнародного рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, шанувальники України, а також всі охочі.