У Запоріжжі розроблять програму оновлення рухомого складу електротранспорту на 2017 рік

У Запоріжжі розроблять програму оновлення трамваїв і тролейбусів комунального підприємства “Запорожелектротранс”. Таке завдання перед управлінням з питань транспортного забезпечення і зв’язку міської ради,

КП “Запорожелектротранс” поставив сьогодні міською голова Володимир Буряк.
– Мені не потрібна концепція, де буде написано, що необхідно зробити, без урахування наявних фінансових коштів, технічних можливостей. Потрібний конкретний документ, з чіткими термінами, що планується щомісячно робити для заміни, капітального ремонту трамваїв, тролейбусів, – заявив Володимир Буряк.

 

Міський голова відмітив, що електротранспорт в Запоріжжі потребує оновлення. Необхідно збільшувати кількість транспорту як за рахунок придбання, так і капітального ремонту, складання. Перші кроки в цьому напрямі вже зроблені. Реалізується програма “Запорізький трамвай”, передбачено бюджетне фінансування на закупівлю додаткових тролейбусів. “Запороеэлектротранс” активізує капітальний ремонт рухомого складу власними силами.

– 30 травня почнуться випробування першого трамвая, зібраного в Запоріжжі. Також планується презентувати два капітально відремонтованих тролейбуса. Проте в програмі необхідно врахувати не лише капітальний ремонт рухомого складу, його придбання за бюджетні кошти, але і перспективи співпраці з міжнародними фінансовими інститутами, – відмітив Володимир Буряк.

Відмітимо, Запоріжжя є одним з учасників співпраці України і Європейського інвестиційного банку в питаннях розвитку муніципальної інфраструктури. Першим із спільних проектів буде залучення кредитних коштів на оновлення рухомого складу міського громадського транспорту.

Проект фінансуватиметься за рахунок кредитних коштів Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції і розвитку. В результаті Запоріжжя може отримати кредит для придбання 25 тролейбусів.
Нагадаємо, учора міський голова Володимир Буряк повідомив на своїй публічній сторінці в “Фейсбук”, що вже 30 травня почнуться випробування першого запорізького трамвая. Також до цього часу “Запорожэлектротранс” завершить капремонт двох тролейбусів.