Володимир Буряк запропонував створити Координаційну раду з питань ОСББ

Міський голова Володимир Буряк провів зустріч з представниками запорізьких об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, громадських об’єднань ОСББ. Головною темою обговорення стало питання фінансування

з міського бюджету капітального ремонту житлового фонду, що знаходиться на балансі ОСББ, виконання робіт.

 

Міський голова Володимир Буряк відмітив, що за останній час в Запоріжжі значно збільшилася кількість ОСББ. Значна їх частина вже прийняла будинки на баланс. У зв’язку з цим зросла і кількість звернень від об’єднань співвласників відносно фінансування капітального ремонту будинків. Це призвело до виникнення низки проблемних запитань.

– Місто готове допомагати ОСББ, виділяти кошти на ремонти, хоча це не є нашим обов’язком відповідно до законодавства. Питання полягає в тому, як правильно розподіляти кошти, які виділяє місто, адже бюджетного фінансування у зв’язку з нинішнім станом житлового фонду ніколи не буде досить, – відмітив Володимир Буряк.
У Запоріжжі діє порядок включення будинків ОСББ у титульний список капітальних ремонтів. Документ був розроблений за участю громадськості, представників ОСББ. На сьогодні об’єкти включаються в графік залежно від термінів подання відповідної заяви,за чергою. Ще один чинник – наявність бюджетного фінансування.
– Коли ми виділяли в грудні 2016 року 90 мільйонів гривен на ремонт будинків ОСББ, то у мене була упевненість, що ці кошти будуть розподілені між усіма будинками, прийнятими на баланс об’єднаннями співвласників. Проте в результаті вийшло так, що кошти отримають тільки 73 будинки, інші залишилися ні з чим. Чи правильно це, напевно, ні, – заявив Володимир Буряк.

Представники ОСББ внесли пропозицію переглянути принципи фінансування ремонтів будинків ОСББ. Відзначалося, що усі мають бути в рівних умовах. Це відноситься не лише до ОСББ, але і до ЖКГ, будинків, які обслуговує КП “Наше місто”. На думку учасників зустрічі,  обов’язковою умовою має бути співфінансування ремонту мешканцями.
Керівник громадської організації “Вікторія” Людмила Шанц також висловила думку, що головною метою зустрічі не має бути тільки розгляд питання фінансування капітальних ремонтів.

– Сьогоднішній день має бути днем об’єднання ОСББ. Необхідно припинити говорити тільки про гроші, хоча бюджетні кошти ОСББ виділяти треба. Проте головним принципом має бути співфінансування будь-яких робіт з боку об’єднань співвласників, мешканців. У той же час необхідно вирішувати й інші проблеми, пов’язані, наприклад, з передачею ОСББ технічної документації на їхні будинки, – вважає Людмила Шанц.
Звертаючись до представників ОСББ, міський голова Володимир Буряк сказав:
– У ОСББ є багато проблемних питань, що вимагають вирішення. Це не лише капітальний ремонт житлового фонду, але і передача технічної документації, землі та інше. Для їхнього вирішення потрібна спільна робота, самим об’єднанням співвласників також необхідно прийти до єдиної думки. Тому я пропоную створити міську координаційну раду з питань ОСББ, готовий бути її співголовою. Віна не обов’язково повинна називатися саме так, але потрібний єдиний орган, де можна розглядати проблемні питання. Чекаю пропозицій від представників ОСББ щодо її складу.

Учасники зустрічі підтримали пропозицію міського голови Володимира Буряка.
У 2015 році на ремонт житлових будинків ОСББ з міського бюджету було виділено 2,8 мільйони гривен. Роботи виконувалися на 18 об’єктах. У 2016 році – 39,5 мільйонів гривен по 52 об’єктах.  
У 2017 році фінансування ремонту будинків ОСББ з бюджету Запоріжжя склало 91,6 млн. грн. Ремонти плануються виконати в 73 багатоповерхових житлових будинках. Таким чином, з 2015 року об’єми фінансування ремонту будинків ОСББ з міського бюджету збільшилися більш ніж в тридцять разів.
При цьому у рамках міської програми капремонту будинків ОСББ кошти з міського бюджету на капітальний ремонт можуть отримати тільки ті об’єднання співвласників, які прийняли свої будинки на баланс. Така вимога законодавства.

Необхідно відзначити, що процес створення ОСББ у Запоріжжі активізувався в 2016 році. Запорожці переконалися, що міська влада не планує кидати будинки об’єднань співвласників напризволяще, виділяючи кошти на капітальні ремонти.

Якщо станом на 1 січня 2016 року в місті існувало 131 ОСББ, то вже на 1 січня 2017 року в Запоріжжі було зареєстровано 823 ОСББ (у 841 будинку). За станом на 1 травня в обласному центрі існує 849 об’єднань співвласників у 871 будинку.