Брифінг за підсумками декларування доходів

 

23 травня відбувся брифінг в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліани Козаченко “Підсумки декларування доходів громадян за 2016 рік”.

Кампанія декларування доходів громадян, які вони отримали у 2016 році, тривала з початку 2017 року і закінчилася 3 травня. В цілому в Запоріжжі та області процес декларування пройшов успішно, було створено усі необхідні умови для зручності декларантів.

 

Усього за чотири місяці проведення кампанії фіскальна служба прийняла 51 тисячу декларацій. Із них – 47 тисяч – із податковими зобов’язаннями. Це на 624 звіти більше, ніж у минулому році. Громадяни задекларували майже 3 мільярди гривень доходів, що перевищує минулорічні показники на 1,4 мільярда.

За результатами кампанії “Декларування-2017” до бюджету нараховано понад 97 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб та майже 13 мільйонів гривень військового збору. Суму податкового зобов’язання необхідно сплатити до 1 серпня. Вже на сьогодні громадяни надійшло майже 56,5 мільйона гривень.

Традиційно лідерами з декларування стали громадяни, які реалізують власну сільськогосподарську продукцію. Вони подали 34 тисячі декларацій, в яких вказали доходи в сумі понад 209 мільйонів гривень. Це на 300 декларацій та на 50 мільйонів гривень більше за темпи декларування 2016 року.
Таких результаті вдалося досягти, в тому числі, завдяки заходам з детінізації сільського господарства у рамках операції “Урожай–2016”. Вона проводиться спільно із органами влади і її завдання полягає у розширенні кола платників податків, легалізації земельних ділянок та найманої праці.
На другому місці – спадкоємці. У Запорізькій області понад 3 тисячі громадян відзвітували про отримання спадщини на загальну суму 355 мільйонів.

Третє місце посіли доходи від здачі в оренду об’єктів нерухомості. Подано 1649 декларацій на суму 36 мільйонів. Це на 6 мільйонів більше, ніж у попередньому році.
Понад 1 тисячу декларацій подано від продажу нерухомості на суму 188 мільйонів.
Від продажу рухомого майна подано майже 300 декларацій. Задекларована сума доходів склала 18 мільйонів, що на 13,5 мільйона менше, ніж за 4 місяці 2016 року.
Доходи, що перевищують 1 мільйон, отримали 65 громадян. У деклараціях вони вказали загальну суму доходів у 1 мільярд 674 мільйони. У той час, як за 4 місяці 2016 року було “зареєстровано” 88 мільйонерів. Сума доходів – 251 мільйон.

Отже, “міліонерів” у Запорізькому регіоні порівняно з минулим роком стало на 26% менше. Однак зазначена тенденція притаманна всій Україні – кількість декларацій із міліонними доходами скоротилася на 24 відсотки. Це пояснюється тим, що у зв’язку із зміною з 2016 року в Податковому кодексі ставки податку з доходів фізичних осіб на фіксовану у розмірі 18 відсотків, обов’язок подання декларацій з метою проведення перерахунку ПДФО за ознаками доходів – зарплата та за цивільно-правовими договорами було спростовано.

Найчастіше про мільйонні доходи звітували від отриманих дивідендів, інвестиційних та іноземних доходів, від продажу рухомого майна, від здавання в оренду квартир та будинків та інших операцій з нерухомістю.
З метою отримання податкової знижки фіскальна служба вже отримала понад 4 тисяч документів. Після проведених перерахунків декларантам буде повернуто більш ніж 6 мільйонів. На відміну від обов’язкового декларування, оформити податкову знижку можна упродовж всього року – до 31 грудня. Вона надається громадянам, які минулого року отримували заробітну плату і понесли певні витрати, перелік яких визначений Податковим кодексом.

Наприкінці брифінгу Юліана Козаченко подякувала запоріжцям, які сумлінно виконали свій конституційний обов’язок, а також закликала тих громадян, які з певних причин ще не подали декларацію, вже найближчим часом прийти за місцем реєстрації та задекларувати свої доходи або зробити це дистанційно за допомогою Електронного кабінету платника.