Фестиваль «Хортиця – серце Європи» відкриває нові імена

У день Європи у Запоріжжі у палаці культури «Титан» традиційний Міжнародний фестиваль-конкурс «Хортиця – серце Європи. Pod jednym niebem», організований ВГО «Талановиті діти України» (віце-президент

Людмила Пісковська) та Запорізьким товариством польської культури ім. святого Іоанна Павла ІІ (голова Анна Макушинська) за підтримки Міністерства культури України і Генерального консульства республіки Польща в Україні (Харків), зібрав талановитих дітей і молодь з різних куточків нашої країни. Географія учасників щоразу з проведенням цього фестивалю розширюється. Нині свої таланти представила Запорізька (Запоріжжя Вільнянськ, Токмак, Кам’янка Дніпровська), Донецька (Краматорськ), Харківська (Харків), Херсонська (Нова Каховка), Дніпропетровська (Дніпро, Кривий ріг, Каменське, Нікополь), Чернігівська (Ніжин) області. Захід, конкурсна програмам якого включала 100(!) номерів, відбувся в рамках мистецького марафону «Назустріч 100-річчю газети «Запорізька правда» і зібрав справжній аншлаг.

 

– Намагаємося щоразу підносити нас фестиваль на новий високий щабель, запрошуючи до участі в ньому найкращих виконавців, а також залучаючи до роботи в команді журі видатних і широко відомих митців України, – розповіла організатор заходу Людмила Пісковська.- Захід, який започатковувався як майданчик для популяризації польської і української культури, сьогодні вже вийшов за ці межі і став платформою для просування загальноєвропейських культурних цінностей.

Нині зірковими гостями фестивалю стали Артур Пісковський– учасник 5 сезону «Х-фактор», вокаліст гурту «Територія світла», викладач акторської майстерності у «RELEASE education»; Аліса Зайцева- фіналістка шоу «Танцюють всі – 5», учасниця проектів «Танці з зірками», «Шанс», «Золота шарманка», «Пісня року», «Фабрика зірок» і «Шоуманія», хореограф-постановник танцювального шоу «Майданс» та телевізійного проекту «Голос. Діти (2016)»; Дарина Степанюк-учасниця шоу «Голос країни», котра зворушила серця всіх українців та зіркових тренерів; Роман Веремейчик – фіналіст українських шоу «Х-Фактор» і «Зоряний Ринг», соліст групи «LUMIERE». А в команді творчих арбітрів ефективно попрацювали старший викладач факультету мистецтв Національного педагогічного університету ім. Драгоманова (м. Київ) Лариса Чинчева, народна артистка України, кавалер орденів Княгині Ольги 3 та 2 ступені, викладач вокалу Киівського національного університету культури і мистецтв Світлана Добронравова, аспірант Національної музичної академії ім. ім. П. Чайковского( м.Київ), викладач Великоолександрівської школи мистецтв та ремесел, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Кирило Чинчевий, художній керівник центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району м. Запоріжжя Любов Жукова.

Учасники конкурсної програми представили широку палітру творчих жанрів і стилів. На сцену виходили хореографічні колективи, вокалісти і вокальні ансамблі, солісти-інструменталісти і цілі театри мод.

Глядачі у захопленні бурхливими оваціями вітали кожний номер, адже юні митці не втомлювалися дивувати найприскіпливіших поціновувачів – публіку оригінальними костюмами, постановками, виконавською майстерністю.

Вони такі талановиті і вже такі досконалі у своїй творчій реалізації, – відмітила народна артистка України Світлана Добронравова. – Радію, що наша молодь працює над розвитком своїх талантів. Дивлячись на цих юних артистів, я певна, що Україна має прекрасне майбутнє.

Справжнім відкриттям фестивалю стали інструменталісти-акордеоністи із Токмацької дитячої музичної школи – вихованці Світлани Утєнкової. Захоплення публіки і високу оцінку журі здобув дебют інструментального дуету «Гармонія» із Запоріжжя у складі викладачів дитячої музичної школи №5 Олександри Зворигіної (флейта) і Вікторії Артюшенко (рояль). Попри те, що дівчата вперше вийшли на велику сцену, вони одразу ж вибороли гран-прі. Не дивно, що і їх вихованці із ДМШ №5 Софія Губрієнко (фортепіано, молодша вікова група), Марина Цвєтаєва (фортепіано, середня вікова група) та Ярослава Коношенко (флейта, середня вікова група) також здобули високі відзнаки фестивалю – вибороли перші позиції у рейтингу найкращих виконавців. Ця команда стала справжнім символом фестивалю, наочно уособлюючи єднання української і польської культури – дівчата були вбрані з урахуванням української і польської національних традицій.

Бурхливими оваціями публіка дякувала за прекрасний виступ учасникам студії народної грузинської хореографії «Імеді» під керівництвом Малхаза Чахашвілі( центр дитячої та юнацької творчості Олександрівського району м. Запоріжжя). Юні танцюристи продемонстрували запальні хореографічні композиції, виконання яких потребує спеціальної підготовки і наполегливих тренувань.

Експресія у національній грузинській хореографії досягається, в тому числі, і виконанням певних прийомів, зокрема, ходою на носочках, – розповів керівник студії Малхаз Чахашвілі.- Без відповідної підготовки це просто неможливо зробити. У нашому колективі сьогодні займаються 25 учасників у віці від 4-х до 20 років. Тренування проходять тричі на тиждень щонайменше по дві години. Прагнемо розвивати свою національну культуру, збагачувати нею Україну. У цьому нас підтримує грузинська діаспора. Зокрема, костюми для наших виступів нам подарували брати із Грузії.
Своїм оригінальним виступом і дивовижними костюмами (композиція «Зачаровані») вразили публіку і прискіплеве журі учасники театру мод «Секрет» зразкової студії образотворчого мистецтва «Дивосвіт» під керівництвом Альони Стринадкіної.

Особливу увагу гостей фестивалю викликала виставка робіт юних художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. В експозиції, яка розгорнулася у фойє ПТ «Титан», були представлені творчі доробки живопису, ткацтва, народної творчості. Журі належним чином відзначило їх усі. А юних майстринь Ольгу Козішкурт та Ірину Бабій, вихованок керівника студії художнього в’язання «Візерунок» Ольги Пилипенко (Шевченківський районний центр творчості дітей та Юнацтва, м.Запоріжжя), які вразили оригінальними іграшками, виконаними у особливій техніці, запросили на сцену, щоб вручити високі нагороди.

На нашому фестивалі всі учасники продемонстрували високий рівень виконавської майстерності, – підбила риску заходу керівник газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна. – На творчому Олімпі сьогодні засяяли чимало нових зірок. Важливо, що талановита молодь, творчо опрацьовуючи національні культурні традиції різних народів Європи і навіть світу, просуває високі культурні цінності людства і робить це з величезною любов’ю до України.

Валерія Євгеньєва