Громадянка Ізраїлю намагалася незаконно вивезти два ордени

Спробу незаконного вивезення нагород попередили запорізькі митники. У зоні митного контролю залу “на відліт” міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час оформлення пасажирів рейсу

“Запоріжжя – Тель-Авів” громадянка Ізраїлю обрала для проходження “зелений коридор”, де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку та не передбачає заповнення митної декларації.

 

Після перетину “білої смуги”, яка позначає закінчення “зеленого коридору” у неї було виявлено два ордени “Отечественная война”, які знаходились у ручній поклажі без ознак приховування. Дозвільних документів та експертних висновків мистецтвознавця у громадянки не було.

Ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно ст. 373 МКУ, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за №258.

Таким чином громадянка Ізраїлю порушила порядок проходження митного контролю. Нагороди тимчасово вилучені.

Запорізька митниця ДФС