Конкурс журналістської майстерності «Честь професії- 2017» назвав переможців

Нинішнього року у складі пре-журі національного конкурсу професійної журналістики в числі найавторитетніших журналістів України працювали й запорізькі медійники – Наталя Зворигіна («Запорізька правда»)

та Ольга Вокало (телеканал «Запоріжжя»). Нагадаємо, «Честь професії» – це національний щорічний конкурс професійної журналістики, який всьоме поспіль проводять Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) та Українська асоціація медіа бізнесу (УАМБ).
Професійний конкурс нагороджує журналістів, які своєю роботою показали, що можуть змінити світ. Матеріали, які викликали резонанс, розслідування, які сколихнули країну, майстерне висвітлення складних питань і перспективність у професії – за такі досягнення номінанти отримують нагороду.
На нинішній конкурс професійної журналістики «Честь професії» було подано 482 журналістські матеріали.

 

Найпопулярнішою серед учасників стала номінація «Найкраще подання складної теми» – подано найбільшу кількість – 135 конкурсних робіт. У номінацію «Найкращий матеріал з громадянською позицією» подали 115 робіт, у номінацію «Найкраще подання резонансного матеріалу» – 83 роботи, у номінацію «Найкраще журналістське розслідування» – 77 робіт, у номінацію «Надія журналістики» – 72 конкурсні роботи.

За результатами конкурсу у столиці, в Українському домі, пройшла урочиста церемонія нагородження переможців. Нагороди колегам вручали відомі журналісти, політичні та громадські діячі. Для учасників церемонії виступали провідні естрадні митці України.

Наталя Зворигіна та Ольга Вокало були запрошені до участі у заході.

Хоча серед переможців конкурсу нинішнього року не були названі імена колег із Запорізької області, та й взагалі не відмічено журналістів регіональних ЗМІ, а здебільшого центральних, а в їх числі і власкорів, це не означає, що в регіонах немає медійників, які подають класні резонансні матеріали, – коментує подію виконуюча обов’язки головного редактора газети «Запорізька правда» Наталя Зворигіна. – Мені довелося попрацювати в пре-журі номінації «Найкраще подання складної теми», і стверджую, що серед поданих на конкурс матеріалів, захопливих, виконаних фахово, левова частка – від регіональних журналістів. Разом з тим, обмежені ресурси регіональних медіа почасти не дозволяють забезпечити належний рівень підготовки матеріалів. А тому щодо технічного виконання вони програють столичним колегам. Втім, рівень довіри аудиторії до регіональних, місцевих медіа, за даними останніх соціологічних досліджень, значно вищий. І це наочне свідчення їх авторитетності. В цілому ж, всі роботи, подані на конкурс, які мені довелося оцінювати, виконані на високому професійному рівні. Виділити котрусь із них було вкрай важко. Кращі визначили за результатами оцінок кількох арбітрів. Мені приємно, що наші думки співпали. Це значить, що наше професійне середовище консолідоване, демонструє єдність у відстоюванні професійних стандартів і рухає журналістику, сприяє її розвитку у вірному напрямку.

Інші експерти конкурсу також відмітили, що всі учасники, не залежно від того, чи були названі їх імена серед номінантів і нагороджених, мають честь гідно працювати у професії. Що ж до подальшого розвитку самого конкурсу, то його організатори прагнуть подальшого розвитку і вже ведуть мову про те, щоб наступного року передбачити окрему номінацію для регіональних журналістів. Тож далі буде!

Прес-центр ЗОО НСЖУ