Сплата податку на прибуток збільшилась вдвічі

Одним із основних критеріїв оцінювання діяльності підприємств є, як прибуток, отриманий ними за визначений період, так і загальна сума платежів до бюджетів всіх рівнів. Про те, як спрацювали

наші підприємства розповідає начальник Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Роман Афонов.

 

Загальна сума платежів до бюджетів всіх рівнів за січень-квітень п.р. від великих платників податків, що обслуговуються в Запорізькому управлінні, складає майже 2,8 млрд. грн., з них до Державного бюджету надійшло 2,15 млрд. гривен. Ілюстрацією внеску цих підприємств у формування показника дохідної частини бюджету України, яка на поточний рік визначена на рівні 731 млрд. грн., є відсотковий вимір податкових платежів. Так, сума сплачених за 4 місяці п. р. податків і зборів великими платниками управління дорівнює приблизно 1% від загального розміру доходів бюджету країни за цей період.

Особливих слів поваги і вдячності за сумлінне ставлення до виконання податкових обов’язків заслуговують ПАТ «Карлсберг Україна», АТ «Мотор Січ», ТОВ «Лемтранс», ПАТ «Запоріжсталь».
Показовими є результати компанії декларування з податку на прибуток підприємств. За підсумками 1 кварталу 2017 року задекларовано понад 1 млрд. грн. податку, що на 528,1 млн. грн. або в 2 (!) рази більше показника 1 кварталу 2016 року. Якщо охарактеризувати вказаний рівень таким переконливим відносним показником, як податкове навантаження, то його величина дорівнює 0,82%, і він є стабільним для платників Запорізького управління Офісу великих платників податків. При цьому, 8 платників за результатами кварталу вийшли з категорії збиткових, а загальна сума збитків в цілому по підприємствам управління зменшена на 9,5 млрд. гривень.

Слід зазначити, що певний плив на результативність роботи Запорізького управління має географія місцезнаходження платників. Так, із 184 суб’єктів господарювання, що обслуговуються в управлінні, більш, ніж половина мають адресу в Донецькій та Луганській областях. Разом з тим, всі вони зареєстровані/перереєстровані у відповідних контролюючих органах згідно з вимогами діючого законодавства і сплачують податки до Державного бюджету України.

Але цей фактор, зокрема, обумовив отриманий рівень таких загальних показників роботи, як рівень податкових платежів, кількість збиткових підприємств та сума задекларованих збитків. Через втрату окремих активів і ресурсів та інші фінансові, економічні, соціальні проблеми на вказаних вище територіях, деякі платники не досягли прогнозованих результатів.

Тим не менш, активне спілкування з уповноваженими особами великих підприємств впродовж останнього часу (взагалі Запорізьким управлінням було проведено понад 50 зустрічей) додають певного оптимізму відносно очікуваних перспектив їх діяльності і розвитку.

Вагомими є і показники Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС щодо надходжень з податку на додану вартість за січень-квітень п.р., а це – майже 1 млрд грн. та акцизного податку – 0,5 млрд. грн. за цей же період.

Запорізьке управління Офісу великих платників податків ДФС