У Запорізькій області школярі відпрацювали основи рятувальної справи у ході гри-випробування «Котигорошко»

З 19 по 21 травня у живописному краї Богатирського лісництва на базі Дитячого оздоровчого табору «Сонячний» відбулася щорічна гра-випробування «Котигорошко» для вихованців мелітопольських шкіл.

Учасниками змагань стали юні «котигорошки» 6-8 класів мелітопольських шкіл.
Програма гри розрахована на три дні: 19 травня за участі якимівських рятувальників відбулося урочисте відкриття змагань, 20 травня на школярів чекало безліч випробувань, з яких – змагальні естафети в лісі, пожежний етап, надання першої медичної допомоги та багато різноманітних конкурсів, 21 травня – підбиття підсумків та урочисте оголошення переможців.

 

Метою проведення гри «Котигорошко» є не тільки підвищення рівня практичної підготовки дітей до дій в умовах можливих надзвичайних ситуацій, а й пропаганда професії рятувальників, вміння орієнтуватися і правильно діяти в польових умовах за різних обставин.

Фахівці Служби порятунку не залишилися осторонь організації заходу, надавши допомогу у проведенні пожежного етапу змагань. Під час цієї естафети усі команди змогли відчути себе справжніми вогнеборцями, відпрацювавши теоретичні знання на практиці у таких секціях: основні дії при виникненні пожежі, використання вогнегасника, допомога потерпілому при опіках різних ступенів, ліквідація умовної пожежі та міні-гра «Влучний ствольщик», де один з учасників команди за допомогою пожежно-технічного обладнання, повинен був влучити струменем води у м’яч, який за декілька метрів лежав на стійці.

Окрім чудового настрою та радощів від успішно проведеної гри усі учасники отримали від рятувальників пам’ятні подарунки. Задля того, щоб школярі завжди були готові діяти під час надзвичайних подій та ніколи не забували правила безпеки життєдіяльності, фахівці ДСНС подарували їм компакт-диски з мультфільмом виготовленим соціальним партнером Групою компаній Фокстрот – «Фокс і Трот поспішають на допомогу», профілактичні листівки та розклади занять.

Також, рятувальники нагадали педагогам та їхнім вихованцям про правила поведінки влітку для того, щоб убезпечити дітей від прикрих пригод, та тяжких наслідків, які несуть за собою необачність на недотримання основних правил безпечної поведінки на водних об’єктах, під час відпочинку на відкритих територіях, у побуті тощо.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області