Мала, у тебе буде випускна сукня!

Ідею започаткувати у Запорізькій області благодійну акцію «Випускна сукня для дівчат із дитбудинків» нам подарували столичні волонтери і дизайнери. Щойно, в рамках соціального fashion-проекту «VIPускники»,

у  ТЦ «Особняк» (ст. метро «Контрактова площа» у Києві) пройшов модний показ луків для випускних вечірок за участю вихованців  дитячих будинків та інтернатів.  Його ініціювали небайдужі дівчата – Наталія Терещенко, керівник та засновниця творчої групи «Виключно звичайні», куратор проекту «VIPускники», Олександра Стефанюк, стиліст проекту, засновниця Навчального центру Educational hub ABC, Наталія Карук, дизайнер, засновниця власної Дизайн-студії, Карі Лєтова, офіційний візажист компанії Colordance, тренер, викладач з віражу.
Творча група «Виключно звичайні» для реалізації  соціального проекту «VIPускники» попросили українських дизайнерів подарувати хоча б одну свою сукню випускникам двох київських інтернатів та двох дитячих будинків. Дизайнери погодились і створили образи для тридцятьох випускників – хлопців та дівчат. У ТЦ «Особняк» для них відбулася своєрідна випускна вечірка – школярі вийшли на подіум разом з професійними моделями.

 

Кожен дизайнер, який взяв участь у проекті, показав на подіумі колекцію з 5 луків, але основою стали саме дефіле випускників.
Захід надихнув творчий колектив нашої редакції на запуск нової благодійної акції для випускниць з дитячих будинків у Запорізькій області. Спільно з відомою запорізькою волонтеркою Оленою Ярошенко ми ініціюємо соціальний проект «Подаруй вечірню сукню випускниці з дитячого будинку». Нагадаємо, в її арсеналі вже є успішна акція «Весільна сукня  для нареченої захисника України в АТО». «Запорізька правда» долучилася до її реалізації в частині  забезпечення  художньої фотозйомки love-story для молодят.  

Тепер ми закликаємо своїх читачів, а точніше – читачок долучитися до ще однієї доброї справи. У кожної знайдеться в шафі одна чи дві вечірні , або коктейльні сукні, які  вже вдягали кілька разів і більше не вдягнуть, бо їх вже всі бачили. Ми пропонуємо звільнити місце в шафі для нової краси, а ваші сукні віддати випускницям із дитячих будинків і цим влаштувати їм свято. Адже дівчатам в дитячих будинках та інтернатах немає що вдягати на випускний вечір, окрім джинсів та однієї сукні, що передається із покоління в покоління в дитбудинку.

     Нині вже є домовленість із начальником служби у справах дітей Запорізької ОДА Антоніною Матвеєвою, якій підпорядковуються центри соціальної реабілітації дітей, що опинилися без батьківської опіки,  про передачу  випускних суконь вихованкам цих закладів. До акції цього року долучаться  Пологівський, Оріхівський, Мирненський та  Мелітопольський центри. Втім, якщо суконь зберемо більше, решту передамо  у дитячі інтернати, де виховуються діти-сироти та діти  з обмеженими  можливостями.

Вбрання можна приносити або надсилати  поштою на адресу офісу волонтерки Олени Ярошенко (м.Запоріжжя, пр. Соборний, 109, офіс 21, моб. тел. 067 875 85 85) або в редакцію газети «Запорізька правда».